Dźwigniowy wózek inwalidzki

O wynalazku naukowców Politechniki Warszawskiej powstającym we współpracy z firmą GTM Mobil przeczytacie na stronie: http://infoon.pl

W nowym wózku osoba jadąca nim pcha dwie dźwignie, które przez system zębatek napędzają koła, dzięki temu łatwiej jest poruszac się osobom, które mają mniej sprawne ręce. Rozwiązanie sprawdzi się dla osób z dziecięcym porażeniem mózgowym, dotkniętych niedowładem kończyn górnych lub – w innym wariancie wózka – posiadających tylko jedną sprawną kończynę górną. 

W realizacji projektu czynny udział biorą osoby młode – pracownicy i studenci Politechniki Warszawskiej Wydziału Transportu oraz Wydziału SiMR. Zespół projektowy korzysta także z bezcennego doświadczenia osób niepełnosprawnych korzystających na co dzień z wózków inwalidzkich i równocześnie będących pracownikami firmy GTM-Mobil.

Projekt na Wydziale Transportu realizowany jest w Zakładzie Systemów Informatycznych i Mechatronicznych w Transporcie, a jego kierownikiem z ramienia Wydziału jest mgr inż. Krzysztof Fiok.

Artykuł i film

źródło: http://infoon.pl  www.gtmmobil.com.pl

 

 

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial