Tomasz „Kowal” Kowalski

Tomasz Kowal Kowalski, wokalista zespołu FBB (Fama Blues Band) zwycięzca 4. edycji Must Be The Music  po zwycięstwie w programie  kalendarz koncertowy miał wypełniony po brzegi, występował również w Teatrze Śląskim, gdzie w sztuce Skazany na Bluesa otrzymał główną rolę Ryśka Riedla. 8 czerwca 2014 roku Tomek Kowalski miał wypadek motocyklowy i w ciężkim stanie trafił do szpitala. Przez kilkanaście dni pozostawał w śpiączce, po wybudzeniu, okazało się, że jest sparaliżowany od pasa w dół. 

Cieżko pracując, powrócił do śpiewania:wystąpił w finale spektaklu Skazany na Bluesa, a podczas spektaklu mógł chodzić dzięki specjalnemu egzoszkieletowi, zaśpiewał w półfinale Must Be The Music 9 jedną z piosenek Dżemu.

Wokalistaaangażował się w akcję społeczną "Mam wyzwanie" jest to akcja społeczna mająca na celu pokazanie ludziom, że istnieje możliwość powrotu do zdrowia po wypadku. 

Pod koniec lipca tego roku „Kowal” zaśpiewał na największym festiwalu w Polsce ”Przystanek Woodstock”. Kolejnym krokiem było nagranie teledysku do piosenki „Na końcu drogi” zapowiadającej solową płytę Tomka, która ukaże się w pierwszych miesiącach 2016 roku. Jako pierwszy człowiek nagrał teledysk w egzoszkielecie. 

Tomek uczestniczy w intensywnym programie rehabilitacji prowadzonym przez Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym (CPOP) współpracującym z ERGO Hestią – ubezpieczycielem sprawcy wypadku, w którym Tomek został poszkodowany.  Egzoszkielet służy przede wszystkim osobom z przerwanym rdzeniem kręgowym. Pacjentom, którzy w nim ćwiczą sprzęt pomaga też psychicznie. 

Zobaczcie Tomka w teledyskach:

  

 

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial