Energia drzew – buk

Lasy bukowe mają niezwykły klimat. Ale wystarczy znaleźć chociaż jedno… Może przywoła. A wtedy wystarczy dotknąć, przytulić, usiąść blisko…

 

Właściwościami buka są pogoda ducha i pewność siebie.

Cechuje go majestat, siła i spokojna stabilność. Korzenie rozchodzą się szeroko, ale nie głęboko, jak gdyby do rozrastania nie potrzebowało specjalnie niczego więcej niż pewności siebie. Odznacza się zdolnością odstraszania intruzów. Inną jego właściwością jest antyseptyczność kreozotu. Hardość byka przejawia się też tym, że jego drewno jest bardzo twarde, oporne i nie daje się wyginać w inny kształt niż swój własny. Twardość ta wywodzi się z wewnętrznej siły drzewa, pewności siebie oraz faktu, że nie musi walczyć, żeby przetrwać. Moc buka pomaga nam dotrzeć do źródła wewnętrznej siły umożliwiającej rozwiązywanie konfliktów poprzez emanowanie spokojem i pewnością siebie, która jest głównym przesłaniem tego drzewa.

Kiedy nasza niepewność siebie wywołująca lęki mające wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne zaczyna zapędzać nas w błędne koło, pewność siebie buka budzi pogodę ducha, uwalnia od strachu i stwarza większą swobodę kontaktów z naszymi innymi właściwościami.

Własne zwątpienie w siebie odzwierciedla się w braku wiary w ludzi. Energia buka pomaga odzyskać stabilność, wiarę w siebie i wystarczająco uspokaja umysł, aby podjąć decyzje lub sformułować opinie. Jest wsparciem w poszukiwaniu pewności siebie, której potrzebujemy przecież przy podejmowaniu działań.

Buk zachęca do wewnętrznej zmiany nastawienia, by organizm przestał przyjmować dawki strachu wytrącające go z równowagi i mógł działać harmonijnie (problemy z trawieniem: nieuświadomiona niepewność powodowana obawami lub obcowaniem z pewnymi ludźmi; bóle gardła: skutek blokad energetycznych). Przezwyciężaj słabości i nieśmiałość z bukiem.

 

Działanie na czakry:

czoła – myślenie pewne i pogodne

gardła – własna pewność siebie pozwalająca na wyrażenie siebie

serca – pewność i gotowość do miłości

splotu słonecznego – panowanie nad emocjami

hara – kontakt z mocą i wiarą w życie

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial