Film dostępny dla osób z niepełnosprawnościami. Seans “Mistrza” z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

Już 14 grudnia o godz. 17:30 w Kinie Elektronik odbędzie się seans filmu “Mistrz” wraz ze spotkaniem na żywo z aktorem Piotrem Głowackim, odgrywającym główną rolę. Fundacja Kultury bez Barier zapewnia audiodeskrypcję i napisy dla niesłyszących podczas seansu. Spotkanie będzie tłumaczone także na polski język migowy. Wszystko to w ramach projektu Rodzina Kinomaniaków 2.0. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak obowiązują zapisy.

“Mistrz” z brawurową kreacją Piotra Głowackiego zostanie wyświetlony w ramach projektu Rodzina Kinomaniaków 2.0, którego celem jest udostępnianie filmów dla wszystkich, w tym dla osób z niepełnosprawnościami. “Seanse są bezpłatne, tak aby każdy miał możliwość skorzystania z nich. Chcemy, żeby wspólne oglądanie filmów z rodziną i przyjaciółmi było dostępne bez względu na stopień i rodzaj niepełnosprawności, czy sytuację materialną. Osoby zainteresowane mogą skorzystać z audiodeskrypcji, napisów i pętli indukcyjnej. Podczas spotkania dostępny jest tłumacz PJM” – mówi Aleksandra Szorc, koordynatorka dostępności w Fundacji Kultury bez Barier.

Projekt Rodzina Kinomaniaków działa od 2019 roku i ma na celu udostępnianie seansów poprzez zapewnienie napisów dla niesłyszących, tłumaczenia na polski język migowy i audiodeskrypcji dla osób niewidomych. Fundacja Kultury bez Barier udostępnia w ten sposób 10 filmów rocznie. Część z nich zostało przeniesionych do internetowej platformy MOJEeKINO, natomiast pokazy stacjonarne odbywają się także w Kinie Elektronik.

Spotkanie z “Mistrzem”

“Mistrz” zostanie wyświetlony z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących już we wtorek 14 grudnia o godz. 17:30 w Kinie Elektronik. Na sali kinowej podczas seansu dostępna będzie również pętla indukcyjna. Po seansie natomiast odbędzie się spotkanie z Piotrem Głowackim, które będzie tłumaczone na polski język migowy. Aktor opowie o swoim procesie przygotowania do głównej roli oraz o wyzwaniach, jakim musiał sprostać, by wcielić się w postać słynnego boksera. Artysta przez kilka miesięcy trenował pod okiem profesjonalnego trenera, by wyćwiczyć sprawność i szybkość przydatną na ringu. Warto zaznaczyć, że wszystkie sceny walk odgrywał sam, bez pomocy dublera.

“Mistrz” w reżyserii Macieja Barczewskiego to oparta na faktach historia legendarnego pięściarza, który przetrwał obóz koncentracyjny dzięki walkom na ringu. Tadeusz “Teddy” Pietrzykowski z numerem obozowym 77 był jednym z pierwszych więźniów obozu Auschwitz-Birkenau. Stoczył tam kilkadziesiąt walk bokserskich, z czego przegrał tylko jedną. Walczył, by przeżyć i dawać nadzieję innym więźniom. Film pokazuje rzeczywistość obozową i spektakularne sceny walk bokserskich, a fenomenalna rola pierwszoplanowa na długo pozostanie w pamięci widzów. U boku Piotra Głowackiego, znanego z takich filmów jak “Bogowie”, “Magnezja”, czy “Maria Skłodowska-Curie”, na ekranie pojawili się także Marian Dziędziel, Marcin Bosak i Rafał Zawierucha.

Informacje szczegółowe

Miejsce: Kino Elektronik, ul. gen. Zajączka 7, Warszawa

Data: 14 grudnia 2021 r.

Godzina: 17:30

Wstęp wolny

Zapisy prowadzone są przez formularz zgłoszeniowy

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial