praca

Gdzie szukać pracy jako osoba z niepełnosprawnością – Poradnik

Praca jest bardzo ważnym aspektem naszego życia, jest nam potrzebna do do tego aby żyć, rozwijać się i zdobywać nowe umiejętności.

Praca – ważna w życiu każdego

W życiu każdego człowieka jest czas kiedy zaczynamy myśleć o niezależności , aby samodzielne życie potrzebna jest praca. Możemy szukać pracy na otwartym rynku, może to być praca zdalna jak i z dojazdem wszystko zależy od tego jakie mamy preferencje i czy będziemy w stanie np. dojeżdżać do miejsca pracy. Kolejnym ważnym aspektem jest to czy pracodawca będzie chciał zatrudnić osobę z niepełnosprawnością, ponieważ mimo tego że mamy rok 2021 mam wrażenie że ludzie cały czas żyją w przekonaniu iż osoby z niepełnosprawnością, nie poradzą sobie. My jednak musimy udowodnić że jest inaczej i że damy sobie radę.

praca

Praca – jak szukać jej skutecznie?

By zacząć szukać pracy musimy się po pierwsze zastanowić się co chcemy robić , w czym się dobrze czujemy i na ile pozwoli mam nasza niepełnosprawność, czy lepsza będzie dla nas praca zdalna w domu czy np. w biurze, musimy też znać swoje umiejętności i wiedzieć czy te umiejętności będą odpowiednie na stanowisko o które się ubiegamy,watro również wiedzieć że możemy się zwrócić o pomoc do różnych fundacji i np. na początek aby zdobyć doświadczenie zatrudnić się na staż lub pójść na kurs bo nigdy nie wiadomo jakie umiejętności przydadzą nam się w przyszłości, są również Zakłady Pracy Chronionej i Zakłady Aktywności zawodowej w których my jako Osoby z Niepełnosprawnością możemy starać się o zatrudnienie niektóre z wspomnianych zakładów oferują dojazdy oraz rehabilitację , wszystko zależy od tego gdzie my jako potencjalni pracownicy będziemy czuli się najlepiej.

Wnioski:

W całym procesie szukania pracy Osoby z Niepełnosprawnością powinny pamiętać o tym aby się nie załamywać , trzymać głowę w górze i być cierpliwym. Poszukiwania pracy mogą okazać się trudne i czasochłonne ale z pewnością warto poświęcić temu chwilę.

Opracowanie Karolina Lejkowska

Artykuł zrealizowany podczas stażu w ramach projektu „Aktywny Start” współfinansowanego ze Środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial