Historia STOMAlife

Paulina Kaszuba ‒ architekt wnętrz i stomiczka od 13 roku życia, od dziewiątego roku życia choruje na chorobę Leśniowskiego-Crohna. Uwielbia podróżować i cieszyć się życiem. Stomia nie stanowi dla niej żadnego ograniczenia: pływała z delfinami, skakała ze spadochronem i latała na paralotni. To tylko nieliczne, zrealizowane przez Paulinę marzenia. Stworzona przez nią lista rzeczy, które chciałaby zrobić w życiu nie ma końca.

Paulina Kaszuba znalazła się w piątce finalistów konkursu ,,Człowiek bez barier 2015”. 

Aby uświadomić innym stomikom, że ze stomią można normalnie i aktywnie żyć została ambasadorką kampanii „STOMAlife. Odkryj stomię”. Chcąc dowieść, że stomii nie należy się wstydzić, zdecydowała się wystąpić w sesji zdjęciowej, w której pokazała swoje piękne ciało z workiem stomijnym.

Zdecydowałam się na udział w sesji, ponieważ uważam, że każdy powinien pokochać siebie i zaakceptować swoje ciało takim jakie jest. Zrobiłam to przede wszystkim z myślą o innych stomikach, chcąc pokazać, że ze stomią można żyć zupełnie normalnie. Mam nadzieję, że zdjęcia staną się pretekstem do dyskusji na temat problemu akceptacji stomii.

Podczas sesji powstała seria niezwykłych fotografii, które podkreślają kobiece piękno i pozytywną energię modelki. Wykorzystany podczas sesji motyw róży jest symbolem kampanii „STOMAlife. Odkryj stomię”.

Zdjęcia z sesji Pauliny Kaszuby oraz przekaz kampanii „STOMAlife. Odkryj stomię” stały się inspiracją dla Karoliny Kuszowskiej, studentki Birmingham City University, która w ramach projektu magisterskiego zorganizowała wystawę pt. FaceSTOMA. Wystawa zdjęć „STOMAlife. Odkryj stomię” w Birmigham

 

Galeria zdjęć 

strona źródłowa: http://stomalife.pl

fotografie: Piotr Furman

 

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial