Huśtawka integracyjna

Huśtawka integracyjna TERMA jest inna niż te dostępne na rynku. Zaprojektowana została w taki sposób, aby jednocześnie mogli z niej korzystać użytkownicy pełnosprawni ruchowo i osoby na wózkach. Na platformie może znajdować się osoba na wózku z opiekunem lub rówieśnikiem. Gdy nikt na wózku się nie bawi, z urządzenia może korzystać trójka dzieci pełnosprawnych ruchowo. W miarę indywidualnych możliwości osoba na wózku może korzystać z huśtawki samodzielnie.

Konstrukcja daje możliwość kontaktu z osobą niepełnosprawną podczas zabawy razem lub asystowania/nadzorowania spoza huśtawki, z łatwym, nieograniczonym zabudową dostępem.

 

Pierwsza huśtawka integracyjna firmy TERMA została zamontowana w grudniu 2015 r. na terenie siłowni zewnętrznej, zorganizowanej przez Fundację „Maja”, prowadzącą Środowiskowy Dom Samopomocy przy ul. Biologicznej 1 w Gdańsku-Kokoszkach.

Obiekt ma służyć przede wszystkim podopiecznym Domu, z których połowa porusza się na wózkach oraz wszystkim, którzy będą chcieli spędzić czas na powietrzu. Oficjalne otwarcie dopiero nastąpi. Jednak już można korzystać z zamontowanych urządzeń.

Twórcy huśtawki integracyjnej TERMA szukają ośrodków dla dzieci z niepełnosprawnością, przedszkoli, urzędów miast i gmin, stowarzyszeń i fundacji – wszystkich, którzy mogą pomóc upowszechnić ideę placów zabaw bez barier i pokazać, jak ważny to cel.

Firma prowadzi kampanię crowdfundingową mającą na celu uruchomienie i rozpopularyzowanie projektu na szeroką skalę.

Cena rynkowa to 15 tys. zł netto + 23% VAT.

Więcej informacji pod linkiem:  https://polakpotrafi.pl/projekt/hustawka-integracyjna

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial