Inauguracja platformy internetowej dla osób z niepełnosprawnością

6 października w Klubie Muzycznym Panorama w Katowicach Ligocie odbyła się konferencja, która miała odpowiedzieć na pytania: Czym jest idea ParadoxPower.pl? i Do Kogo jest kierowana platforma ParadoxPower.pl? Była to jej oficjalna inauguracja działalności.

Monika Mierzwa, koordynator projektu, zaprezentowała jak działa platforma i jaki był jej zamysł: – Każdy artysta będzie miał swój profil: zdjęcia, pliki audio i video, grafiki, informacje o twórczości, wydarzeniach i wszelkie namiary. Stworzonych jest osiem kategorii: dziennikarstwo, kabaret, teatr, muzyka, film, fotografia, taniec i malarstwo. Będziemy także promować różne wydarzenia kulturalne, które będą miały miejsce. Mamy już fanpage na Facebooku, a niedługo ruszy kanał na YouTube. Chcemy także, aby na tej platformie powstał taki wewnętrzny dialog między artystami i instytucjami kulturalnymi, by powstała pewnego rodzaju społeczność wymieniająca się różnego rodzaju informacjami, które pomogą im się promować.

– Sam już zachęciłem kilka osób żeby skorzystały z tej platformy i mam nadzieję, jako ambasador tego przedsięwzięcia, że jak najwięcej twórców będzie mogło się promować dzięki niej – powiedział Janusz Świtaj..
Przed zebranymi wystąpili artyści kabaretu Drzewo a Gada oraz Ilona „Potania" Chylińska – raperka, uczestniczka programu Must be the Music.

Platforma internetowa pod adresem www.paradoxpower.pl jest skierowana przede wszystkim do ludzi niepełnosprawnych fizycznie i intelektualnie, ich rodziców, szefów instytucji kultury i dziennikarzy. Ma zapewnić promocję uzdolnionych artystów z różnego rodzaju niepełnosprawnościami z wszelkich dziedzin kultury i sztuki oraz umożliwić dostęp do twórczości i produktów stworzonych przez artystów. Ambicją inicjatorów platformy jest również dotarcie z ofertą kulturalną do osób z niepełnosprawnoscią, które są pozbawione na co dzień możliwości bezpośredniego kontaktu z kulturą i sztuką oraz wymiana doświadczeń amatorskich grup muzyczno-kabaretowo-teatralnych z zawodowymi artystami.
em.

Więcej o platformie ParadoxPower.pl

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial