IV Runda Turystyczno-Nawigacyjnych Mistrzostw Okręgu Osób Niepełnosprawnych

Rajd „Karliczek" 2016 w sobotę 9 października zorganizowało tradycyjnie Koło Osób Niepełnosprawnych przy Automobilklubie Śląskim. Jak zawsze, był jednocześnie Rundą Turystycznego Pucharu Polski, tym razem XXXIII i IV Rundą Turystyczno-Nawigacyjnych Mistrzostw Okręgu Osób Niepełnosprawnych.
Na starcie stawiło się 17 załóg, nie tylko z osobami niepełnosprawnymi. Przyjechały zespoły z Automobilklubów: Śląskiego, Kędzierzyńsko-Kozielskiego, Mysłowickiego i Tarnogórskiego, jeden przyjechał jako niezrzeszony.

Automobilklub Śląski jest jedynym w kraju, przy którym działa Koło Środowiskowe Osób Niepełnosprawnych. Władze tego koła dbają o wiedzę i umiejętności jego członków. Latem tego roku przeprowadziły test wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, zaś w tygodniu poprzedzającym rajd zorganizowano w siedzibie WORD szkolenie dla pilotów.

Tegoroczny rajd turystyczno-nawigacyjny osób z niepełnosprawnością wygrała Magdalena i Arkadiusz Niteccy, którzy w generalnej klasyfikacji zajęli miejsce 7.
Pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej Martyna Kudła i Krzewski Mateusz z Automobilklubu Mysłowickiego, drugie Monika Wojtkowiak i Marcin Lutek również z Automobilklubu Mysłowickiego, podobnie Gabriela i Bartosz Hyrja, którzy zajęli miejsce trzecie.
Piąte miejsce – Agata Wojtkowiak i Ilona Raczyńska.

Relacja z rajdu Ilony Raczyńskiej

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial