Jego pasją jest pływanie

Jacek Czech od 17 lat po nieudanym skoku do wody porusza się na wózku inwalidzkim. Jest absolwentem studiów mgr na kierunku Informatyka na Politechnice Rzeszowskiej oraz Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych. Jest zawodnikiem Integracji Tarnobrzeg. W prasie okrzyknięgo go "Ironmanem" polskiego pływania. Jest natchnieniem, nie tylko dla osób z niepełnosprawnością.

O sobie pisze: 

Mimo wielu trudności jakie napotykam w życiu, wytrwale dążę do celu, jakim jest osiąganie najlepszych rezultatów sportowych, zdobywanie wiedzy, poprawa stanu zdrowia, a także czynna działalność społeczna na rzecz niepełnosprawnych oraz społeczności lokalnej.

Jestem osobą bardzo aktywną, medialną, dużo podróżującą, mającą zarówno osiągnięcia w dziedzinie sportowej jak i edukacyjnej.

Moją największą pasją jest pływanie. Uprawianie tej dyscypliny sportu to z jednej strony możliwość stawiania sobie wciąż nowych wyzwań, a z drugiej źródło radości i optymizmu życiowego. Wielokrotnie swoją postawą i hartem ducha osiągałem najwyższe miejsca medalowe zarówno w Mistrzostwach Europy jak i Mistrzostwach Świata.

Osiągnięcia pływackie Jacka Czecha:

Brązowy Medal Mistrzostw Europy Eindhoven 2014

Brązowy Medal Mistrzostw Świata Montreal 2013

Letnie Mistrzostwa Polski Szczecin 2013: rekordzista Polski na dystansie 100 m stylem dowolny i rekordzista Polski na dystansie 50 m stylem grzbietowym

Igrzyska Paraolimpijskie Londyn 2012:

50 metrów stylem dowolnym IV miejsce

100 metrów stylem dowolnym IV miejsce- nowy rekord Polski

50 metrów stylem grzbietowym V miejsce.

Wicemistrz Świata 2010 i Wicemistrz Europy 2009 

Strona Jacka Czecha

FB

źródło: http://www.jacekczech.com.pl/

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial