Kampania „Extrasprawni – Wystarczy zacząć” ponownie w Telewizji Polskiej

W czerwcu na antenie TVP ponownie będzie można zobaczyć krótkie spoty inspirowane hasłem „Wystarczy zacząć”, mające na celu łamanie stereotypów dotyczących OzN poprzez pokazanie, że niepełnosprawność nie jest słabością i nie stoi na przeszkodzie, by rozwijać swoje pasje. Filmy są elementem zrealizowanej na przełomie 2020 i 2021 roku kampanii społecznej Fundacji Avalon na rzecz zmiany postrzegania osób z niepełnosprawnością. Powstanie spotów współfinansowane było ze środków PFRON.

Mówimy do wszystkich Polaków

Spoty kierowane są do osób z niepełnosprawnościami, jaki i pozostałej części społeczeństwa.

Rozpoczynamy sezon letni. Dla większości z nas to czas urlopu, dla tych młodszych wakacji. A my poprzez ponowną emisję spotów, w których extrasprawni bohaterowie zachęcają do tego, żeby zacząć realizować swoje pasje pomimo przeciwności, chcemy przekonać społeczeństwo do aktywnego spędzania czasu, podejmowania nowych działań i realizowania się w ulubionych dyscyplinach sportowych. – podkreśla Aleksandra Kogut, koordynująca projektem Avalon Extreme.

Słabości przekłuj w pasję!

Bohaterami spotów są ambasadorzy Avalon Extreme – projektu poświęconego sportom extremalnym uprawnianym przez osoby z niepełnosprawnością: Sebastian Luty (utytułowany kierowca rajdowy, sparaliżowany w 95%), Sylwester Wilk (trener sportowy, laureat Ninja Warrior, Runmageddon, uczestnik Tańca z Gwiazdami) oraz Szymon Klimza (pasjonat sportu, m.in. treningu wytrzymałościowego, narciarstwa alpejskiego, sitwake’a, biegów ekstremalnych, kolarstwa). Mówiąc odważnie o swoich słabościach, tych sportowych i pozasportowych, extrasprawni sportowcy pokazują, że największymi słabościami każdego z nas są nasze życiowe pasje. Dodatkowym celem przekazu jest zmiana postrzeganie niepełnosprawności, która nie może być traktowana jako słabość i być źródłem społecznego wykluczenia.

Wystarczy zacząć!

To hasło spotów, które niesie w sobie zachętę do tego, by nie uznawać przeszkód za słabości, by podjąć wyzwanie, zrobić pierwszy krok i ruszyć w drogę do aktywności i samorealizacji. Przekaz został wzmocniony przez obecność niepełnosprawnych sportowców, którzy podjęli pierwszy krok, a dzięki treningom i determinacji konkurują i zwyciężają w swoich dziedzinach, również z pełnosprawnymi.

Kiedy jest najlepsza pora na realizację swoich marzeń i pasji? W każdej chwili. Najważniejsze jest to, żeby zacząć. I do tego dzięki uprzejmości Telewizji Polskiej ponownie zachęcamy! – mówi Krzysztof Dobies, dyrektor generalny Fundacji Avalon – A jeśli nie masz pomysłu co możesz zrobić, to po prostu wsiądź na rower i ruszaj w drogę! Korzystaj z życia i pięknej, wakacyjnej pogody.

Na antenie TVP pojawią się 4 spoty telewizyjne. Za produkcję kreacji odpowiada Nieagencja, spoty wyreżyserował Miłosz Sakowski.

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial