Kawiarnia zatrudniająca osoby z Zespołem Downa

Każdy człowiek dochodzi do takiego etapu w życiu kiedy chce żyć samodzielnie. Aby utrzymanie się było możliwe potrzebne jest zatrudnienie. W społeczeństwie polskim trudno jest dostać pracę osobom z niepełnosprawnościami. Pracodawcy nierzadko boją się zatrudniać takie osoby.

Kawiarnia „Społeczna Kaffaka” zlokalizowana przy ulicy Na Kozłówce 25 w Krakowie oferuje zatrudnienie osobom z Zespołem Downa dając im jednocześnie poczucie potrzeby bycia dla innych oraz pewnego rodzaju niezależność i poczucie spełnienia. Pracownicy zaś odwdzięczają się codziennym uśmiechem. Ponadto pieczołowicie i z największą starannością wypełniają powierzane im zadania.

Kawiarnia z duszą

Wiadomo nie od dziś, że osoby z Zespołem Downa są nad wyraz ciepłe. Nie znają przemocy. Jedynie dobro. Wchodzący do kawiarni klienci każdorazowo otrzymują dawkę pozytywnej energii na resztę dnia.

Cel powstania kawiarni

Powstanie „Społecznej Kaffki” miało na celu pomoc osobom dorosłym z Zespołem Downa stać się bardziej niezależne oraz rozwinąć ich umiejętności społeczne.

Jak powstała kawiarnia

„Społeczna Kaffka” powstała dzięki organizacji non-profit, której celem jest tworzenie miejsc pracy dla osób z Zespołem Downa.

Firma dająca nadzieję

Firma, która w chwili obecnej zatrudnia kilka osób z niepełnosprawnościami prowadzi sklep internetowy z rękodziełem oraz food truck z frytkami.

Inne kawiarnie zatrudniające osoby niepełnosprawne

Poza przedstawioną kawiarnią istnieją jeszcze trzy inne na terenie Polski, które dają szansę na zatrudnienie osobom z niepełnosprawnościami. Są nimi:

  • Kawiarnia „Pożyteczna” – Warszawa
  • Kawiarnia „Cafe Równik” – Wrocław
  • Kawiarnia „cieKAWA” – Gdańsk

Link do artykułu będącego inspiracją.

Artykuł został opracowany w ramach stażu przez Mikołaja Lamparskiego

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial