Klucz do prawdziwego szczęścia – Buddyjska mniszka Emma Slade

Buddyjska mniszka z Zachodu Emma Slade i jej klucze do prawdziwego szczęścia:

 

1. Znajdź dobre strony w każdej złej sytuacji – wszystkie złe wydarzenia, niepowodzenia, nieszczęścia itp. dzieją się w życiu „po coś”, „na coś”.

Czasami są nam potrzebne do duchowego przebudzenia, do zmienienia swojego życia na lepsze, do dostrzeżenia tego, czego do tej pory nie chcieliśmy dostrzegać.

2. Przebaczaj, wykazuj empatię, zwalcz nienawiść

Dzięki jodze i medytacji odnalazła swój spokój, stała się lepszą osobą – lepszą niż była wcześniej.

3. Uzyskaj wewnętrzny spokój – wewnętrzny spokój to zarówno równowaga fizyczna i emocjonalna.

Dla każdego człowieka priorytetem jest znalezienie wewnętrznego spokoju, tak samo jak dążymy do zdobywania wiedzy, robienia zakupów lub odnalezienia prawdziwej miłości.

4. Pamiętaj, że sukces i miłość nie są miarą szczęścia – kariera i sukces zawodowy oraz miłość i romantyczne związki, które ludzie Zachodu często utożsamiają ze szczęściem, wcale nie są jego miarą.

Zrozumiała, że nic nie musi, że nikt od niej nic nie wymaga, że życie nie polega na realizowaniu ustalonych przez innych scenariuszy, bo „tak trzeba” i „tak wypada”.

5. Podążaj za buddyjskimi ideałami – buddyzm uczy dobroci dla wszystkich istot, od ludzi i zwierząt po rośliny i drzewa.

Kiedy jesteś dobry dla kogoś, kto wcale nie był taki dla Ciebie – Ty zyskujesz więcej.

W życiu nie chodzi wcale o robienie „czegoś za coś”.

Czasem nie otrzymujemy nic w zamian, ale czynienie bezinteresownego dobra sprawia, że stajemy się lepszymi jednostkami, a dobro i tak prędzej czy później do nas wróci.

 

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial