Litoterapia, czyli wykorzystywanie właściwości kamieni szlachetnych

Litoterapia, czyli leczenie kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi jako metoda leczenia była znana już w starożytności, kiedy to babilońscy, greccy, rzymscy i egipscy medycy używali kamieni szlachetnych do poprawy kondycji psychicznej i zdrowia fizycznego swoich pacjentów.

Według wschodniego mistycznego poglądu każdy kamień ma duszę oraz potrafi gromadzić, przechowywać i emitować wspaniałą, dobroczynną energię.

W związku z tym uzdrawiająca moc kamieni bierze się z tej pozytywnej energii, która na zasadzie rezonansu oddziałuje na człowieka.

W skład związków chemicznych kamieni i organizmu ludzkiego wchodzą te same biopierwiastki, dlatego też człowiek ma tak wiele wspólnego z kamieniami i może wykorzystywać ich energie.

Każdy kupiony lub znaleziony kamień przed należy przechowywać w osobnych, szczelnych woreczkach, z dala od innych przedmiotów mogących zakłócić jego energię, np. radia, TV i innych urządzeń elektrycznych.

Przed każdym użyciem kamień należy dokładnie oczyścić, najlepiej myjąc go pod bieżącą wodą. Kamienie szlachetne, które nie reagują na sól, można włożyć także na kilka godzin do pojemnika z solą.

Dobrą metodą oczyszczania kamieni jest również ich zakopanie w ziemi na kilkanaście godzin.

Do wzmocnienia pozytywnej energii wypływającej z kamieni można wykorzystać promienie słoneczne lub światło księżyca i gwiazd.

Wystarczy wystawić kamień na ich działanie na 15 minut dziennie.

Kamienie można przykładać na bolące miejsca, wykonywać nimi delikatny masaż, nosić przy sobie np. w formie biżuterii, pić przygotowane na ich bazie mikstury i nalewki lub po prostu zaciskać w dłoni przez 30 minut.

 

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial