Klucze pomogą osobom z niepełnosprawnością

Wolontariusze ŚDM w szkołach, parafiach i urzędach zbierają niepotrzebne klucze. Liczą je, segregują i sprzedają w skupach złomu. Z zebranych pieniędzy pokryją koszty pobytu osób z niepełnosprawnością na Światowych Dniach Młodzieży. Klucz w tym przypadku ma otwierać drzwi do ludzkich serc – mówią.
W akcji „Kluczowa pomoc” zebrano już 40 tys. kluczy. Pomysłodawcy akcji mają nadzieję na drugie tyle, bo wciąż trafiają do nich kolejne.

– Akcja „Kluczowa pomoc” to jest akcja wymyślona przez wolontariuszy na samym początku przygotowań w naszej diecezji do Światowych Dni Młodzieży. Chcieliśmy pamiętać o osobach niepełnoprawnych – powiedziała PAP Monika Nawrot z diecezjalnego centrum przygotowań do ŚDM w Kielcach.

Akcja polega na zbieraniu niepotrzebnych kluczy w szkołach, parafiach czy urzędach. Następnie są one przekazywane do Diecezjalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach, gdzie wolontariusze liczą je, segregują i w skupach złomu wymieniają na pieniądze.

Nawrot zaapelowała, by młode osoby z niepełnosprawnością, które z przyczyn finansowych nie mogą wziąć udziału w Światowych Dniach Młodzieży, czy to w Krakowie czy na etapie dni w diecezjach, zgłaszały się do diecezjalnego centrum przygotowań do ŚDM w Kielcach.

inf.pras.

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial