Grzegorz Koronawirus

Koronawirus – jak spędza czas Rampowicz Grzegorz?

Koronawirus oraz wszystkie wprowadzone obostrzenia zmuszają nas wszystkich do zmiany dotychczasowego życia, codziennych planów, aktywności zawodowej i społecznej. Widzimy z jak wielu naszych bieżących przyzwyczajeń musimy zrezygnować lub nauczyć się ich na nowo w innej formie.

Jak spędzać czas – koronawirus Rampowicz Grzegorz

Koronawirus i praca

Duża zmiana dotyczy przede wszystkim pracy! Dla części z nas jest to zmiana z pracy mobilnej na pracę zdalną a dla części osób niestety całkowite jej zawieszenie.

Osoby z niepełnosprawnością dotychczas pracujące aktywnie, korzystające z transportu lub samodzielnie przemieszczające się musiały zaakceptować nową rzeczywistość, doskonale przypominającą czas z przed aktywności zawodowej.

Ze względu na obowiązki zawodowe nie każda osoba może pracować zdalnie – zawody związane z obsługą, kontaktem z klientami lub produkcją nie dają możliwości kontynuacji pracy i bardzo często te osoby pozostają w zawieszeniu zawodowym. Na początku była to forma odpoczynku, chwilowy relaks, nie opuszczała wszystkich świadomość, że zaraz cała sytuacja wróci do normy.

Teraz już wiemy, że przestój zawodowy jest na tyle długi, że wywołuje obawy i stres związany z niepewnością i niestabilnością a izolacja w domu przyczynia się do narastającego zwątpienia. Ważne jest aby nie ulegać negatywnym emocjom lecz znaleźć dla siebie nową przestrzeń do aktywności i spędzania wolnego czasu.

Koronawirus praca zdalna

Dużą pomocą dla osób z niepełnosprawnością jest możliwość wypełniania swoich obowiązków zawodowych poprzez pracę zdalną. Czasami jest to na tyle duża zmiana, że wiąże się z koniecznością poświęcenia więcej czasu na naukę nowych rozwiązań, organizacji czasu pracy przy komputerze oraz wprowadzenia nowych sposobów komunikacji zawodowej. Jest to duża szansa na poznanie nowych sposobów współpracy, wypracowania wspólnych form wsparcia przy wypełnianiu obowiązków zdalnych oraz nauki nowych narzędzi informatycznych.

Koronawirus i rehabilitacja

Największym problemem jest kontynuacja rehabilitacji w utrzymaniu sprawności fizycznej, ruchowej i psychicznej. W zakładach zatrudniających w większości osoby z niepełnosprawnością zapewniana jest rehabilitacja, wsparcie psychologiczne i pomoc asystentów.

Aktualnie wszystkie formy wsparcia realizowane przez pracodawców, jeśli jest to możliwe przenoszone są do sieci i realizowane są zdalnie, jednak rehabilitacji specjalistycznej i indywidualnej zastąpić się nie da. Dlatego ważna jest w miarę możliwości własna aktywność ruchowa – przypominanie sobie dotychczas realizowanych ćwiczeń i powtarzanie ich. Dbałość o przerwy podczas pracy zdalnej, odpoczynek dla oczu oraz zmiana pozycji.

Koronawirus  – jak spędzać czas?

Formą relaksu i wzajemnego wsparcia jest kontakt poprzez media społecznościowe ze znajomymi, osobami będącymi w podobnej sytuacji, mającymi podobne zainteresowania i hobby.

Można kontaktować się przez połączenia głosowe i video -rozmowy poprzez telefonach lub komputery wyposażone w kamerki – najpopularniejsze kanały to FB i WhatsApp. Odwiedzanie interesujących stron www, szukanie nowych nieodsłuchanych ebooków, kursów i szkoleń online.

Koronawirus i Rampa

Zachęcamy do pisania, nagrywania i dzielenia się swoją codziennością z całą społecznością osób z niepełnosprawnością, użytkownikami portalu www.rampa.net.pl oraz Rampowiczami na profilu FB i Instagramie Rampa – pokonujemy bariery. Można nagrać filmik lub napisać o własnych sposobach na spędzanie czasu, ulubionych filmach, stronach lub książkach. O gotowaniu, sprzątaniu, ćwiczeniu i sposobach na nudę:). Opublikujemy na profilu FB, Instagramie, kanale YouTube i ogólnopolskiej stronie www Rampa – pokonujemy bariery.

Do każdego nadesłanego tekstu i wypowiedzi robimy profesjonalne grafiki i oprawę dziennikarską!

Do każdego nadesłanego filmu robimy profesjonalny montaż, muzykę oraz szatę graficzką!

Kontakt: rampaportal@gmail.com,

Messenger do przesyłania tekstów i krótkich filmików (max 2 minuty) : FB Rampa-pokonujemy bariery.

Do przesyłania dłuższych filmików powyżej 2 min. – np. strona megawrzuta.

Zapraszamy:)

Odpowiedź do artykułu “Koronawirus – jak spędza czas Rampowicz Grzegorz?

  1. Pingback: Jak spędzić czas podczas koronawirusa - Rampowiczka Kasia - RAMPA

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial