Książka Patryka – promocja twórczości osób niepełnosprawnych

„Żyję w ciągłym biegu, wciąż uciekam przed śmiercią, tak to właśnie ja, prawdziwa ja – mówi Gisela…”.

Książka „Gra”

Tak zaczyna się książka Patryka Osieleńca pt. „Gra”, której promocja pod auspicjami Prezydenta Miasta Będzina odbędzie się 1 lutego 2018 r. o godzinie 17.00 w klubie „Pod Sową” Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Będzinie (plac prof. Włodzimierza Wójcika 1).

Promocja książki realizowana jest w ramach projektu Chcemy być tacy sami… współfinansowanego przez Fundacje PZU z Programu: Młodzi niepełnosprawni – sprawni z PZU.

Patryk Osieleniec

Autor książki, Patryk Osieleniec, od urodzenia cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Problemy z chodzeniem oraz bardzo słaby wzrok nie przeszkodziły mu jednak w realizacji swoich marzeń. Patryk jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie i pisze książki.

Twórczość Patryka

Dotychczas napisał trzy powieści – jak sam wyznaje- do szuflady. GRA jest jego pierwszym dziełem wydanym dzięki wsparciu Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym LEPSZE JUTRO we Włodawie. Książka jest efektem arteterapii osób niepełnosprawnych. Kontaktu z literaturą, sztuką i kulturą, które Patrykowi oraz autorom ilustracji, Annie Trześniak i Bartłomiejowi Kołtun pozwalają wyrażać siebie i swoje myśli.

Twórczość osób niepełnosprawnych

Książka została wydana w ramach projektu Książka Patryka – promocja twórczości osób niepełnosprawnych. Projekt został dofinansowany ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich oraz przez Fundację Historia i Kultura.

Gra to książka akcji

GRA To książka akcji z elementami sensacji, kryminału i SF. To efekt przemyśleń autora połączonych ze zdobywaną wiedzą, która jest niezwykle obszerna.

Na jej kartach odnajdujemy wątki terrorystyczne, w tym nawiązanie do wydarzeń z 11 września 2001 roku. Akcja rozgrywa się w Toronto, Szanghaju, Waszyngtonie, Nowym Jorku, Meksyku i Teheranie.

Ilustracje Ani i Bartka

Całą historię w niezwykły sposób ilustrują prace 16 -letniej Ani oraz Bartka. Ania cierpi na zespół wad wrodzonych oraz 19-letniego Bartka, który obok zespołu wad wrodzonych został dotknięty zespołem Downa i autyzmem. Oboje są uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Włodawie. Na zajęciach plastycznych Ania rysuje, tworzy kompozycje i kolaże. Bartek najchętniej rzeźbi w drewnie i glinie- są dla nich ucieczką od zewnętrznego świata.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial