Letnie Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych w pływaniu

 

Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „START” było organizatorem Letnich Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych w pływaniu, które odbyły się w dniach 17-19 czerwca 2016r. w Zielonej Górze. W pływackich zmaganiach na 50 m basenie olimpijskim Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie uczestniczyło 118 zawodników z całej Polski w tym członkowie kadry narodowej.

Podczas inauguracji Mistrzostw Polski wręczone zostały nominacje do kadry narodowej osób niepełnosprawnych w pływaniu. Wręczenia nominacji oraz uroczystego otwarcia Mistrzostw Polski dokonał Łukasz Szeliga Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego oraz Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start”.

Poziom sportowy zawodów okazał się bardzo dobry, padło wiele bardzo wartościowych wyników bliskich rekordom świata. Podczas Mistrzostw zawodników nagradzano medalami za poszczególne konkurencje we wszystkich grupach startowych oraz również medalami w klasyfikacji generalnej za najlepsze konkurencje. Puchary i nagrody otrzymało 10 zawodników, którzy osiągnęli najbardziej wartościowe wyniki, wśród nich wyróżniających się paraolimpijczyków:

Jacka Czecha „Start” Tarnobrzeg,

Wojciecha Makowskiego IKS AWF Warszawa,

Patryka Biskupa „Start” Kalisz,

Oliwię Jabłońską „Start” Wrocław,

Joannę Mendak „Start” Białystok.

Zielonogórskie Mistrzostwa Polski spotkały się z wysoką oceną wszystkich uczestników. Zaletą okazało się umiejscowienie przedsięwzięcia w drzonkowskim ośrodku, gdzie w jednym miejscu odbyły się zawody i ekipy mogły korzystać z bazy noclegowej oraz wyżywienia.

Cieszą nas przekazywane słowa uznania. Dziękujemy uczestnikom za wspaniałą sportową atmosferę i zapraszamy ponownie być może już za rok.

źródło: http://pzsnstart.eu

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial