Avalon

LIGA AVALON EXTREME RACING NA MOTOSHOW W KATOWICACH!

Profesjonalny tor wyścigowy, sportowe samochody i nieprzeciętne umiejętności – tak w kilku słowach można opisać imprezy racingowe organizowane w ramach Ligi Avalon EXTREME Racing. Już 6 września 2020 roku podczas imprezy Motoshow w Katowicach odbędzie się V runda tych wyjątkowych zawodów.

Liga Avalon EXTREME Racing to pierwsza w Polsce liga fanów motosportu zrzeszająca wyłącznie kierowców z niepełnosprawnościami. Organizatorem Ligi jest Fundacja Avalon, jedna z największych organizacji pozarządowych w Polsce pomagających osobom z niepełnosprawnościami. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach projektu Avalon EXTREME, a jego celem jest promocja motosportu wśród OzN oraz pomoc uczestnikom w rozwijaniu pasji motoryzacyjnej. Pomysłodawcą projektu jest Sebastian Luty – sportowiec, rajdowiec, ambasador Avalon EXTREME.

Avalin

Liga Avalon EXTREME Racing zrzesza osoby z niepełnosprawnościami, które biorą aktywny udział w  zawodach i wydarzeniach motorsportowych na poziomie amatorskim lub profesjonalnym i  chcą rozwijać swoją pasję pod skrzydłami Fundacji Avalon. Przystąpienie do Ligi jest bezpłatne – wymaga jedynie zgłoszenia online przez formularz rejestracyjny znajdujący się pod linkiem: 
https://avalonextreme.pl/wydarzenia/liga-avalon-extreme-racing-formularz-zgloszeniowy/  

Każdy członek Ligi AE Racing otrzymuje dofinansowanie uczestnictwa w rundach dobrze znanych imprez motosportowych: Race Day oraz King of Poland – Drag Race. W sezonie 2020 członkowie Ligi ścigają się w 9 rundach na torach w całej Polsce. Klasyfikacja generalna uwzględnia 4 najlepsze wyniki. Najlepsi zawodnicy otrzymują pamiątkowe puchary oraz cenne nagrody.

V runda zawodów odbędzie się w niedzielę 6 września 2020 podczas imprezy Motoshow w  Katowicach w ramach King of Poland – Drag Race Cup. Oprócz emocjonujących wyścigów na ¼ mili, organizator Motoshow przewidział także wiele innych atrakcji: pokazy stunt, monster truck, zloty samochodowe czy wyjątkowe egzemplarze super samochodów i samochodów zabytkowych.

Avalon

Atrakcji nie zabraknie także w  specjalnej strefie chillout Avalon EXTREME. Poza możliwością zrelaksowania się pomiędzy startami i wymianą wrażeń, goście strefy będą mogli skorzystać z usług rehabilitanta specjalizującego się w rehabilitacji osób z niepełnosprawnością, wsiąść do samochodu rajdowego prowadzonego bez użycia nóg czy porozmawiać z  „extrasprawnymi” kierowcami wyścigowymi, których pasja do motoryzacji przełamuje wszelkie bariery. W strefie będzie można również dokonać zakupu ubrań i gadżetów Avalon EXTREME i  tym samym wesprzeć działalność statutową Fundacji Avalon.

Avalon

***

Avalon EXTREME jest jedynym w Polsce projektem popularyzującym sporty ekstremalne zarówno wśród osób pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnościami. Projekt jest prowadzony przez Fundację Avalon od listopada 2015 r. Ambasadorzy Avalon EXTREME regularnie biorą udział w wydarzeniach sportowych, w których często rywalizują z pełnosprawnymi sportowcami. Do dyscyplin objętych projektem należą: rugby, racing, sitwake, workout, soaring, downhill, wspinaczka górska i biegi, ale ich zakres jest sukcesywnie rozszerzany. Ambasadorami projektu są: Sebastian Luty, Szymon Klimza, Sylwester Wilk, Jakub Królikowski, Sławomir Jędrzejko, Adam Czeladzki oraz cała drużyna Avalon Extreme Rugby.  Avalon EXTREME to projekt dla prawdziwych sportowców bez barier.

Avalon

Fundacja Avalon jest jedną z największych organizacji pozarządowych w Polsce pomagających osobom z niepełnosprawnościami i przewlekle chorym. Fundacja powstała w 2006 roku, a od roku 2009 posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Ma siedzibę w Warszawie, jednak swoim wsparciem obejmuje osoby potrzebujące z całej Polski. Fundacja oferuje pomoc potrzebującym w obszarze finansowym, a także prowadzi szereg programów społecznych i edukacyjnych mających na celu zmianę postrzegania osób z niepełnosprawnościami w polskim społeczeństwie.

Fundacja Avalon aktualnie wspiera ponad 12 000 osób z całej Polski. Łączna wartość pomocy udzielonej przez Fundację swoim podopiecznym wynosi blisko 180 mln złotych.

Więcej informacji: https://avalonextreme.pl/

Avalon EXTREME przełamuje stereotypy w postrzeganiu osób z niepełnosprawnościami. Motywuje ludzi do pokonywania własnych ograniczeń, stawiając przed nimi nowe wyzwania. Aktywizuje oraz wspiera wszystkich, którzy chcą przezwyciężyć własne słabości i znaleźć sposób na aktywne spędzenie czasu. Avalon EXTREME kreuje wizerunek niepełnosprawnych profesjonalnych sportowców, jako żyjących z pasją  i odnoszących nie mniejsze i równie ekscytujące sukcesy sportowe jak pełnosprawni.

Informacja prasowa: Avalon

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial