Polacy z niepełnosprawnością- Książka Lista Mocy 100 najbardziej wpływowych niepełnosprawnych

Lista Mocy to najnowsze wydawnictwo Integracji, a zarazem pierwsza książka w kraju, która uwzględnia 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością.

Polacy z niepełnosprawnością

W tym elitarnym gronie znalazło się aż trzech ambasadorów projektu Avalon Extreme – Sebastian Luty, Bartosz Ostałowski oraz Adam Czeladzki.

Książka Lista Mocy

Wyjątkowa książka wyjaśnia w inspirujący sposób, kto jest kim w środowisku osób z niepełnosprawnością. Na całość publikacji składają się unikalne historie, wywiady oraz sylwetki znakomitych reprezentantów idei, w ramach której żadne ograniczenia nie istnieją.

Bohaterowie Listy Mocy

Bohaterowie Listy Mocy zostali zaprezentowani w 10 wyselekcjonowanych kategoriach:

  • Sztuka / moda / design
  • Rozrywka
  • Sport / zawodnicy / działacze
  • Media / wydawnictwa
  • Działalność gospodarcza
  • Polityka / prawo
  • IT / nowe technologie
  • Edukacja / rozwój osobisty
  • Urzędy / instytucje
  • Działalność społeczna

Wyróżnione osobowości

Wśród wyróżnionych znalazły się m.in. takie osobistości, jak prezes Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska, modelka Agata Roczniak, piosenkarka Monika Kuszyńska, tenisistka stołowa Natalia Partyka oraz stylista Tomasz Karcz. Zespół Avalon Extreme w zestawieniu reprezentują Sebastian Luty, Bartosz Ostałowski oraz Adam Czeladzki.

Bartosz Ostałowski

Ostałowski jest jedynym na świecie drifterem, który 600-konnego Nissana Skyline prowadzi za pomocą lewej stopy. Latem wygrał pierwsze w karierze zawody w ramach międzynarodowego cyklu Czech Drift Seriers, pokonując sprawnych kierowców. Wspólnie z Avalon Extreme prowadzi wideobloga, Pasja na Krawędzi, w którym rozmawia z przedstawicielami świata sportu, biznesu i rozrywki.

Adam Czeladzki

Czeladzki z kolei jest pierwszym w Polsce, wykwalifikowanym, niepełnosprawnym instruktorem szybowcowym. Członek kadry narodowej oraz wicemistrz Europy z 2015 r. Na swoim koncie ma rekordowy lot o długości ponad 1100 m przy wykorzystaniu jedynie sił natury, co jest nieosiągalnym dystansem nawet dla w pełni sprawnych pilotów.

Sebastian Luty

Po wypadku osiągnąłem więcej niż przed nim. Jestem jedynym w 95% sparaliżowanym kierowcą rajdowym. Biorę sprawy w swoje niepełnosprawne ręce i mówię – przestań się mazać. Znalezienie się w tak prestiżowym zestawieniu jest dla mnie prawdziwym zaszczytem.

Bardzo dziękuję za uznanie dla mojej dotychczasowej działalności i mogę na pewno obiecać, że nie zabraknie mi motywacji do dalszego działania. Za wszystkimi wyróżnionymi osobami stoi wyjątkowa historia. Każdego dnia udowadniamy, że niepełnosprawność nie jest końcem świata, a jedynie początkiem czegoś nowego – powiedział kolejny z wyróżnionych ambasadorów Avalon Extreme, Sebastian Luty.

 

Lista Mocy, wydana z okazji obchodzonego 3 grudnia Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością, jest bezpłatna, dostępna dla wszystkich na portalu www.niepelnosprawni.pl w dziale Biblioteka.

 

Informacja prasowa

 

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial