Lista organizacji pomagających osobom z niepełnosprawnościami z Ukrainy

Lista fundacji, które udzielają wsparcia Ukrainie.  Każda z nich pomaga w innym zakresie, jednak wszystkie mają wspólny cel – pomoc mieszkańcom Ukrainy. Są to ludzie, którzy z dnia na dzień musieli się zetknąć z zupełnie nową, okrutną rzeczywistością. Do Polski codziennie przybywają tysiące uchodzców, w tym również osoby z niepełnosprawnościami. Jeśli chcecie włączyć się do pomocy zachęcamy do kontaktu z  następującymi organizacjami:

Lista organizacji dla osób z niepełnosprawnościami z Ukrainy

  1. Fundacja SMA- udziela wsparcia osobom z rdzeniowym zanikiem mięśni. Oferuje wszelkiego rodzaju sprzęt medyczny, noclegi, transport przez granicę oraz pomoc  w zakresie prawnym. Kontakt: telefoniczny pod numerem : +48 22 120 1750 (09:00–21:00)
  2. Fundacja Akademia Młodych Głuchych- fundacja pomaga głuchym  zdobyć informacje dotyczące zasad przyjmowania uchodźców do Polski. Przygotowane przez nich zostało kilka rodzajów tłumaczeń w języku migowym.
  3. Polscy Fizjoterapeuci dla Ukrainy- Część fizjoterapeutów zdecydowała się na bezpłatne wsparcie dla ukraińskich obywateli.Pod adresem: fizjoterapeuci.org. dostępna jest lista placówekzaangażowanych w akcje. Infolinia – wsparcie w zakresie obsługi uchodźców z niepełnosprawnością Numer infolinii – 503 703 974
  4. Noclegi w sieci hoteli ARCHE- ta sieć hoteli oferuje noclegi kilku tysiącom osób znajdujących się przy granicy.Co ważne noclegi są dostępne również dla osób z niepełnosprawnościami. Istnieje możliwość transportu.
  5. PSONI Koło w Jarosławiu – zapewnia bezpieczeństwo przyjmując osoby z niepełnosprawnością intelektualną wraz z rodzinami.
  6. Fundacja Eudajmonia- oferuje noclegi, wsparcie psychologiczne oraz pomoc asystencką osobom z Ukrainy.
  7. Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem’’- udostępnia mieszkania dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

Lista psychologów dla osób z niepełnosprawnościami z Ukrainy

Jako,że w takim czasie wsparcie psychologiczne jest niezwykle ważne zamieszczamy też numery telefonów pod którymi  ukraińcy uchodźcy mogą porozmawiać  z psychologiem:

  1. Centrum Psychoterapii HELP  720 826 806 oraz 790 626 806.
  2. Polskie Forum Migracyjne umożliwia skorzystanie z bezpłatnego telefonu kryzysowego : 669 981 038 ( pomoc udzielana w języku rosyjskim i ukraińskim)
  3. Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną wraz z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uruchomiło  bezpłatny telefon wsparcia dedykowany służbom granicznym oraz personelowi punktów recepcyjnych przyjmujących uchodzców z Ukrainy. Tel: 503 703 974- linia czynna całą dobę

Pozostałe podmioty pomagające osobom z niepełnosprawnościami z Ukrainy

Pozostałe podmioty, które nadesłali Rampowicze oraz Czytelnicy:

Fundacja NaKole, Stowarzyszenie Mudita, Pełnoprawna, Fundacja Między Niebem a Ziemią, Fundacja Qlavi, Twarze Depresji. Nie Oceniam. Akceptuję, Fundacja Aprobata

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial