Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych

Relację z XVII Tygodnia Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z Wzajemnością – Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych" można przeczytać w artykule Kochają Kraków z wzajemnością.

Niektóre z wydarzeń, które odbyły się między 31 maja a 6 czerwca to:

– Warsztaty połączone ze zwiedzaniem ekspozycji w Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila" w Krakowie . Od 31 maja do 3 czerwca z oferty skorzystały cztery grupy osób z dysfunkcjami narządów ruchu, narządu wzroku, narządu słuchu, a także z obniżoną sprawnością psychiczną.

– Turniej piłkarski zorganizowany przez Fundację Otwarte Ramię Białej Gwiazdy. 3 czerwca na obiektach VIII LO w Krakowie wystąpiło 12 drużyn dziecięcych i młodzieżowych. Dwie z nich przyjechały z Tarnowa.

– V Bieg Integracyjny zorganizowany przez Stowarzyszenie Nie Widzę Przeszkód. 4 czerwca areną zmagań było boisko Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Kraków Śródmieście. W zawodach wzięli udział członkowie Stowarzyszenia Myślenickie Skarby, uczniowie Ośrodka Dolina Słońca w Radwanowicach, uczniowie SOSW w Kaczynie Filia w Kętach, uczniowie SOSW dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie oraz uczniowie Szkoły Policealnej Integracyjnej Masażu Leczniczego nr 2 w Krakowie.

– Małopolski Konwent Regionalny. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego (FIRR) wraz z partnerami. W debacie udział wzięło ponad 40 osób, reprezentujących m.in. organizacje pozarządowe, uczelnie wyższe, a także szkoły ogólnodostępne i specjalne.

 

źródło: http://naszesprawy.eu

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial