Siłownia zewnętrzna dla osób z niepełnosprawnością na wózkach

W sobotę, 4 czerwca odbyło się oficjalne otwarcie pierwszej w Rawie Mazowieckiej siłowni zewnętrznej dla osób z niepełnosprawnością na wózkach, która została sfinansowana z budżetu obywatelskiego 2015.

Pomysłodawcą inicjatywy była Krystyna Lechańska, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Rawie Mazowieckiej. To właśnie przy tej placówce początkowo miały zostać zamontowane urządzenia. Po przeprowadzonych w środowisku osób niepełnosprawnych konsultacjach, ratusz przychylił się do pierwotnego założenia inicjatorki i siłownia została zainstalowana przy Hali Tatar, jako uzupełnienie istniejącej już siłowni zewnętrznej.

Koszt inwestycji wyniósł 49,5 tys. zł, oficjalnie wstęgę przecinali: burmistrz Rawy Mazowieckiej Dariusz Misztal, Piotr Berezowski – podopieczny Warsztatu Terapii Zajęciowej, przedstawiciel producenta siłowni zewnętrznych – firmy Trainer ZPU Romex z Bydgoszczy Anna Denisiuk oraz kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej Krystyna Lechańska.

W trakcie spotkania rywalizowano w kilku konkurencjach sportowych: koszykówce, ćwiczeniach na siłowni zewnętrznej, odbył się też wyścig na wózkach inwalidzkich. Ich zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe.

źródło i fot.: http://naszesprawy.eu

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial