ME 2016 – kibice z zespołem Downa wspierają Polaków

Osoby z zespołem Downa, podopieczni poznańskiego Stowarzyszenia Na Tak włączyli się we wsparcie polskich piłkarzy przed sobotnim meczem ze Szwajcarią. W ramach akcji #KibicujemyZespołowo robią sobie zdjęcia z hasłem „Dobry zespół to podstawa sukcesu".

Galeria zdjęć trafiła do polskiej reprezentacji jeszcze przed sobotnim meczem 1/8 finału Euro 2016. Celem przedsięwzięcia jest podkreślenie, że także osoby z niepełnosprawnościami emocjonują się rozgrywkami sportowymi. Do udziału w akcji zaproszeni są kibice z całej Polski.

– Dziś wszyscy żyją meczem, który będzie w sobotę. Piłka nożna jest sportem zespołowym, dlatego do udziału w akcji #KibicujemyZespołowo zaprosiliśmy przede wszystkim osoby z zespołem Downa. Nasze stowarzyszenie, zajmujące się osobami z niepełnosprawnością intelektualną dba o budowanie pozytywnego wizerunku wokół osób z zespołem Downa. Często robi to w nietypowy sposób – taki jak ten – powiedział PAP w imieniu Stowarzyszenia Na Tak Krystian Włodarczak.

Pomysłodawcy przedsięwzięcia zachęcają, by pobrać z internetowej strony stowarzyszenia wzór kartki z hasłem „Dobry zespół to podstawa sukcesu! Wspieramy polskich piłkarzy!". Po zrobieniu sobie z nim zdjęcia należy je przesłać na e-mail stowarzyszenia, lub wstawić na portal społecznościowy z oznaczeniem #KibicujemyZespołowo.

Galeria zamieszczona na stronie internetowej stowarzyszenia zawiera już pierwszych kilkanaście zdjęć.

– Przesłane fotki przekażemy rzecznikowi prasowemu Polskiego Związku Piłki Nożnej, żeby wieść o naszym wsparciu dotarła do Roberta Lewandowskiego i spółki. Chcieliśmy puścić oko do naszych piłkarzy, przypomnieć im, że osoby z zespołem Downa potrafią mieć dystans do siebie, a przede wszystkim, że są zapalonymi kibicami – powiedział Włodarczak. – Z jednym z kolegów z zespołem Downa chodzę na mecze na poznański stadion. On za każdym razem bardzo przeżywa to, co dzieje się na murawie, ma swoich ulubionych piłkarzy. To kibice z krwi i kości – jak każdy z nas – dodał.

Stowarzyszenie Na Tak pomaga ok. 700 osobom z niepełnosprawnością intelektualną rocznie. Jest m.in. organizatorem Marszu na Tak, w którym biorą udział osoby z zespołem Downa, ich rodziny i przyjaciele.

http://www.natak.pl/o-nas/aktualnosci-2/458-kibicujemyzespolowo.html

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial