Medalowa passa w Rio trwa!

Parakajakarstwo to dyscyplina debiutująca na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio.

Medale zdobyło dwoje naszych kajakarzy:

Jakub Tokarz zawodnik Startu Wrocław zdobył złoty medal. Poruszający się na wózku inwalidzkim zawodnik  na dystansie 200 m popłynął poniżej 52 sekund.

Kamila Kubas zdobyła brązowy medal. Dystans 200 m przepłynęła z kolei w minutę i 232 tysięczne sekundy.

Kolejne medale dla Polski zdobyli:

Karolina Kucharczyk nie obroniła na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio złotego medalu w skoku w dal. Startująca w kat. T20, osób z lekkim stopniem niepełnosprawności intelektualnej zawodniczka zdobyła srebrny medal.

Rafał Wilk nasz mistrz paraolimpijski w jeździe indywidualnej na czas, w wyścigu ze startu wspólnego uległ na finiszu Niemcowi Vico Markleinowi i zdobył srebrny medal.

Drużna szpadzistów w składzie Dariusz Pender, Michał Nalewajek i Kamil Rząsa pokonali Greków 45:29 i wywalczyli brązow medal.

Milena Olszewska powtórzyła sukces z Londynu i na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro zdobyła w łucznictwie brązowy medal, pokonując w ostatnim strzelaniu Koreankę Lee Hwa-Sook 6:5