Międzynarodowy projekt „Paralympic Zeitung”

 „Paralympics Zeitung” to zespół  początkujących dziennikarzy, którzy przyjechali do Rio uczyć się zawodu dziennikarza sportowego. Należy do niego 10 Niemców, 10 Brazylijczyków i 2 Brytyjczyków.

Prasę obiegły wiadomości o 19-letnim Davidzie Hock, który jest członkiem  „Paralympics Zeitung”  i relacje z zawodów pisze stopami. 

David Hock to niemiecki student z niewykształconymi ramionami, który stawia swoje pierwsze kroki w dziennikarstwie, a swoje artykuły pisze za pomocą palców u stóp.

 

– Zawsze mówiłem, że moje stopy są moimi rękami – wyjaśnia młody reporter portalowi Rio2016.com. – Po prostu ściagam adidasy i robię te same rzeczy, które wy robicie za pomocą dłoni – dodaje.

Hock podkreśla, że dzięki praktykom w Rio zdobył duże doświadczenie. Ponieważ właśnie skończył szkołę, zastanawia się, czy nie rozpocząć studiów związanych z dziennikarstwem.

Relację z Igrzysk David pisze na klawiaturze połączonej z laptopem poprzezbluetooth, dzięki temu może nią dowolnie ruszać, nie potrzebuje kabla. Pierwsze dni spędził relacjonując zawody pływackie, miał okazję porozmawiać m.in. ze złotym medalistą, Brazylijczykiem Danielem Diasem.

– Bardzo doceniam to, że mogę zdobywać takie doświadczenie. Szczególnie dlatego, że nie jestem tu jedyną osobą z niepełnosprawnością – powiedział Hock. 

źródło: http://wyborcza.pl/

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial