Mistrzostwa Europy w szermierce

We włoskim mieście Casale Monferrato w dniach 17-22 maja 2016 r. rozegrano Mistrzostwa Europy w szermierce na wózkach. Polacy zdobyli siedem medali, w tym trzy indywidualne.

Złoto zdobyła Marta Fidrych i obroniła tytuł sprzed dwóch lat. We florecie brązowe medale zdobyli Dariusz Pender i Jacek Gaworski.

Brąz w kat. B wygrał Jacek Gaworski, brąz osiągnęły też szpadzistki w składzie Renata Burdon, Marta Fidrych, Patrycja Haręza, Marta Makowska.

Również floreciści – Jacek Gaworski, Michał Nalewajek, Dariusz Pender, Rafał Ziomek stanęli na najniższym podium.

W szabli Renata Burdon, Marta Fidrych, Jadwiga Pacek i Patrycja Haręza zdobyły srebro, brąz w szpadzie wygrali Norbert Całka, Michał Nalewajek, Dariusz Pender i Kamil Rząsa.

Biało-Czerwoni z siedmioma medalami w klasyfikacji medalowej uplasowali się na szóstym miejscu.