Mistrzostwa Świata w kajakarstwie

W Duisburgu w Niemczech w dniach 17-19 maja 2016 r.  podczas mistrzostw świata Srebro wywalczył Jakub Tokarz, Polak spisał się świetnie, przegrywając jedynie z ósmym na poprzednich mistrzostwach świata Chińczykiem Xiaowei Yu o nieco ponad pół sekundy. Kajakarz Startu Wrocław był także trzeci w kat. VL1, jednak z racji tego, że udział brało jedynie pięciu zawodników, odbyła się nie dekoracja medalowa, a kwiatowa.

Kamila Kubas, siódma zawodniczka mediolańskich MŚ tym razem przegrała o 1,073 sek. z Rosjanką Aleksandrą Dupik brązowy medal. Polka wywalczyła bilet na Igrzyska Paraolimpijskie

Kajakarstwo zadebiutuje w programie Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Zawodnicy powalczą o medale w klasach K1, K2 i K3.