Nie będzie strażakiem

Tomasz Michalak stworzył pierwszy w Turku  portal informacyjny dla osób niepełnosprawnych TurekBezBarier.pl.

W wieku 16-stu lat uzyskał orzeczenie o stopniu niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym, ze względu na zdiagnozowane w dzieciństwie Dziecięce Porażenie Mózgowe.

Jak pisze Tomasz: 

Mimo intensywnego poszukiwania pracy i posiadania statusu osoby poszukującej pracy w miejscowym Urzędzie Pracy, moje poszukiwania były bezowocne. Ofert pracy dla osób niepełnosprawnych jest mało, a jeżeli już są to tylko, głównie z orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu lekkim. 

Zdaję sobie jednak sprawę, że na pewno nie będę policjantem czy strażakiem, chodź jakby pojawiła się taka propozycja, to na pewno z chęcią bym ją przyjął. Za to jestem przekonany, że są inne zawody, w których moja niepełnosprawność nie stanowiłaby żadnej bariery. Wystarczy tylko dać mi szansę, by się o tym przekonać, a nie skreślać taka osobę jak ja już na samym początku. 

Tomasz Michalak wykorzystał globalny zasięg  Facebooka i zamieścił apel o pomoc w znalezieniu pracy. W zaledwie 48 godzin zobaczyło go ponad 7.000 odbiorców, a na  skrzynkę Tomasza wpłynęła duża ilość pozytywnych wiadomości i życzeń w drodze do sukcesu. 

Tomasz mając na uwadze bariery, z którymi stykają się osoby z niepełnosprawnościami, wykorzystując swoje umiejętności w tworzeniu stron internetowych, postanowił stworzyć portal, na którym zachęca: 

Jeżeli masz pytania, albo uważasz, że mogę przydać się w Twojej firmie, zapraszam do kontaktu mojej strony internetowej www.tomaszmichalak.turek.pl 

Zobacz też: Nie chcę być strażakiem!

www.turekbezbarier.pl/

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial