Niebieskie koperty i głośniejsze sygnalizatory

 

Już 7 października wchodzą w życie dwa nowe rozporządzenia: zmieniające rozporządzenie w sprawie znaków i sygnałów drogowych oraz w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach.

Nowelizacja rozporządzenia wprowadza zmianę w zakresie znaku "Dotyczy także osób niepełnosprawnych", który można umieścić "w przypadku stwierdzenia występowania zagrożenia bezpieczeństwa" osób posiadających kartę parkingową.

Rozporządzenie zmieni też przepisy dotyczące głośności sygnalizatorów na przejściach dla pieszych. Granica głośności wynosić będzie od 50 do 90 dB, głośność uwzględniać będzie hałas uliczny. Stosunek sygnału dźwiękowego z sygnalizatora nie może być mniejszy niż 20 dB względem poziomu hałasu ulicznego. Zalecane są także komunikaty słowne o awarii sygnalizacji.

Zmiany dotyczą także miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami, które odtąd będą w kolorze niebieskim, aby łatwiej je zlokalizować.

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial