„Nieprzetarty Rejs” 2016

W dniach 13-16 czerwca w Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej w Giżycku odbyła się tradycyjna, masowa impreza żeglarska dla osób z niepełnosprawnością. W tegorocznym „Nieprzetartym Rejsie" wzięło udział 190 uczestników z całej Polski.

Przyjechały ekipy z Jasionnej, Łukowa, Ryżek, Reszla, Marcinkowa, Skórca, Jedwabna, Prejłowa, Białej Podlaskiej. Uczestnikami opiekowało się 49 osób kadry i wolontariuszy.

Imprezę otworzył i powitał uczestników poseł Wojciech Kossakowski członek sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki. Pogoda była dobra. W poniedziałek, wtorek i środę uczestnicy żeglowali na dezetach i sasankach.

Prócz tego przeprowadzono różne konkursy, miała miejsce nauka piosenek żeglarskich, snuto opowieści żeglarskie. Wszystkie konkursy zorganizowali i przeprowadzili harcerze z Giżyckiego Hufca ZHP.

We wtorek wieczorem było ognisko, grill i prezentacje poszczególnych grup. Z roku na rok ekipy coraz bardziej się starają i poziom występów stale się podnosi. W środę wszyscy bawili się najpierw na dyskotece w hangarze „Pod Rekinem", a potem najwytrwalsi w „Szklance".

W czwartek do obiadu rozegrano regaty na dezetach, a po południu zakończono imprezę. Zwycięzcy regat i konkursów otrzymali puchary i dyplomy. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki. Reportaż z imprezy zrobiła ekipa TVP INFO.

Zadanie zostało zrealizowane przy wsparciu finansowym Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Organizatorzy dziękują wolontariuszom, a szczególnie harcerzom z Giżyckiego Hufca ZHP.

źródło: http://naszesprawy.eu

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial