Niezwykły przewodnik

Fundacja VERBA przygotowała kolejną niespodziankę dla najmłodszych – Niezwykły przewodnik. Ilustracje książki wzbogaciły wierszyki przygotowane przez poetkę, Panią Joannę Pąk z zaprzyjaźnionego z fundacją Stowarzyszenia Jesteśmy kroplą.

Niezwykły przewodnik, to książeczka prezentująca pomoce dla osób z niepełnosprawnością, które ułatwiają poruszać się, czytać, widzieć czy rozmawiać. Dzięki nowej publikacji dzieci będą miały okazję przekonać się, że istnieje wiele rozwiązań, które sprawiają, że osobom z niepełnosprawnością żyje się łatwiej i mogą uczestniczyć w życiu publicznym na równi z innymi członkami.

Celem działań Fundacji VERBA jest edukowanie i oswajanie dzieci z niepełnosprawnością, traktowaną jako naturalny element otaczającego nas świata, a także inspirowanie do działania i przełamywania swoich ograniczeń. Fundacja tworzy publikacje dla dzieci i realizuje warsztaty edukacyjne, na których udowadnia, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w zawieraniu przyjaźni, we wspólnej zabawie ani w realizacji marzeń.

Niezwykle istotne jest, aby przyszłe pokolenia dorastały w duchu szacunku dla drugiego człowieka i zyskały naturalność w kontaktach ze wszystkimi ludźmi bez względu na ich wygląd czy stopień sprawności. Fundacja poprzez swoje działania skupia się na pokazaniu czym jest prawdziwa integracja – bo integracja to emocje i chwile przeżyte razem, bez względu na nasz wygląd zewnętrzny; to wspólne podejmowanie wyzwań i realizacja celów, pozwalająca zapomnieć o ograniczeniach zdrowotnych; to nauka pomagania sobie nawzajem i wspierania się w codziennych okolicznościach.

W ciągu ponad dwóch lat działalności fundacja wydała trzy bajki z serii Leon i jego niezwykłe spotkania (Wyprawa na zamek, Noc w namiocie, Wycieczka do jaskini), a także Niezwykłe kolorowanki. Ponadto stworzyła scenariusz warsztatów oraz wykorzystywane w czasie spotkań obrazki edukacyjne, grę memory oraz puzzle. Dzięki wsparciu Fundacji PZU udało się zrealizować warsztaty dla blisko 20 000 przedszkolaków z różnych miast w Polsce.

Pamiętajmy, że warto wpierać rozwój świadomości społecznej najmłodszych, ponieważ to dzieci są naszą przyszłością i najlepszą inwestycją.

 

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial