Olimpiady Specjalne w Katowicach

VIII Ogólnopolski Mityng Pływacki i V Ogólnopolski Turniej Bowlingowy odbyły się w dniach 3-6 listopada. Pływackie zawody miały miejsce na pływalni krytej AWF Katowice, a rywalizacja w bowlingu w kręgielni Galaktyka, Klub Garage w Katowicach.

Wydarzenie poprzedziła konferencja, na której uczestnicy mogli wysłuchać wykładów na temat szans i zagrożeń dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w sporcie i rekreacji. Po jej zakończeniu zaproszeni goście udali się na ceremonię otwarcia, gdzie uczestnicy wzięli udział w defiladzie, wysłuchali hymnu Olimpiad Specjalnych oraz złożyli uroczystą przysięgę.

Zawody przebiegły bez przeszkód dzięki współpracy i dobrej komunikacji między trenerami, organizatorami a wolontariuszami. Wolontariuszami byli głównie studenci AWF i Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. 

Zawody pływackie i turniej bowlingowy Olimpiad Specjalnych w Katowicach były dużym krokiem w kierunku wielkiego wydarzenia, jakim niewątpliwie będą Igrzyska Letnie Olimpiad Specjalnych organizowane już za dwa lata w stolicy Śląska.

Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął JM Rektor AWF w Katowicach prof. dr hab. Adam Zając.
W jego organizacji Stowarzyszeniu Olimpiady Specjalne Polska pomagały Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, Zespół Szkół Specjalnych nr 11 w Katowicach, Specjalny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rybniku i Ośrodek Dla Niepełnosprawnych „Najświętsze Serce Jezusa" w Rudzie Śląskiej.

źródło: http://naszesprawy.eu/

fot. Ewa Maj

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial