Otwarcie Centrum Kultury i Rehabilitacji Osób Niewidomych i Słabowidzących w Rzeszowie

W dniu 19 grudnia br. na rogu ul. Jabłońskiego i Grunwaldzkiej w Rzeszowie uroczyście otwarto Centrum Kultury i Rehabilitacji Osób Niewidomych i Słabowidzących. Dzięki staraniom Okręgu Podkarpackiego Polskiego Związku Niewidomych udało się pozyskać odpowiedni lokal, który nie jest duży ale łatwo dostępny, ponieważ znajduje się na parterze, ponadto ma dogodną lokalizację, jest blisko dworca PKP, PKS i przystanków MPK.

W uroczystości udział wzięli Prezes Okręgu Podkarpackiego PZN Ryszard Cebula, Zastępca Prezydenta Miasta Rzeszowa Andrzej Gutkowski,  prezesi i przedstawiciele kół terenowych PZN z województwa podkarpackiego oraz Dyrektor Oddziału Podkarpackiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Rzeszowie Maciej Szymański.

Lokal będzie miejscem spotkań i rehabilitacji zarówno dzieci jak i dorosłych osób z dysfunkcją wzroku. 

Osoby niewidome i słabowidzące mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjno-terapeutycznej. Na terenie placówki organizowane są zabiegi rehabilitacyjne, zajęcia z muzykoterapeutą, oraz kursy języków obcych.

Lokal jest otwarty dla wszystkich. Dorośli i młodzież mogą przyjść na ciepłą kawę lub herbatę, oraz skorzystać z różnych rozrywek. Centrum zostało zaopatrzone w szachy i warcaby dla osób niewidomych. 

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial