spotkanie na temat cukrzycy

Pięć różnych historii. Każdy walczący o siebie i swoje dzieci-wspólny mianownik – CUKRZYCA

Relacja z wydarzenia

Każdy walczący o siebie i swoje dzieci.

Chciałam bardzo podziękować Jurkowi Magierze, za możliwość wystąpienia w niezwykłym programie Pogadajmy o cukrzycy, dla mnie to było niezwykłe spotkanie dlatego, że mogłam dać swoje osobiste świadectwo z moją pracą z rebornem Amelką i naświetlić jak przepracowywać swoje wspomnienia i zobaczyć w rebornie Amelce malutką siebie, gdy 34 lata przybyłam do Torunia, to było niesamowite doświadczenie.

Walka o siebie i o dzieci , które tak potrzebują miłości , troski i bycia kochanym

to chyba jest najważniejsze, nie tylko rodzicielstwie, ale również w misji adopcji oraz bycia wspaniałą mamą oraz spełniać się w roli ojca. Po wczorajszym spotkaniu, wiem, że każda rola w naszym życiu jest ważna – to właśnie daje energię do dalszego działania – Pięć różnych historii.  Każdy walczący o siebie i swoje dzieci.  I wspólny mianownik – CUKRZYCA.  W niezwykłym programie „Pogadajmy o cukrzycy” w formule HYDE PARKU wystąpili w piątek nasi Widzowie – bardzo Wam dziękujemy za aktywność i chęć podzielenia się swoimi doświadczeniami.

Wyjątkowe historie, które mają jeden cel dbać o najmłodszych

Mogliśmy posłuchać: Karolinę Gromek – mamę 11 letniej Zosi chorej na cukrzycę typu 1. Karolina założyła sklep Gadżety diabetyka Jacka Kujawę – Tatę młodego cukrzyka Antka, autora książki „Witaj Cukrzyco!” Tata Młodego Cukrzyka  Monikę Szurdygę – która z cukrzycą typu 1 żyje już 40 lat i prowadzi Rodzinny Dom Dziecka, gdzie opiekuje się dziewiątką dzieci Rodzinny Dom Fundacji „Happy Kids” nr 19 w Rydzynkach  Agnieszkę Szubert – pielęgniarkę diabetologiczną, która od 1996 roku aktywnie działa na rzecz pacjentów z cukrzycą Kasię Liszcz – asystentka redaktora Portalu Rampa – Pokonujemy Bariery, autorkę bloga „Co-dziennik życia z FAS” i mamę reborna – Amelki Jeżeli nie śledziliście na żywo, koniecznie nadróbcie odcinek! Wiele ciekawych i wartościowych informacji przekazali nasi goście. Dziękujemy jeszcze raz za Wasz udział w programie.  I ważna wiadomość – na tym nie kończymy. Na ostatni odcinek programu „Pogadajmy o cukrzycy” zapraszamy już 1 lipca, w piątek. W temacie wakacji porozmawiamy z wybitnym diabetologiem prof. Tomaszem Klupą.

Świadectwo Moniki

A tak napisała Monika: wczoraj wieczorem brałam udział z cukrzycowym Hyde Parku. Było to wirtualne spotkanie i opowiadanie o swoim życiu z cukrzycą (własną, dziecka albo pacjentów). Poznałam tam Kasię Liszcz. Nazwisko jest mi znane, bo przecież dr Krzysztof Liszcz (niestety zmarły), to specjalista od FAS, a Katarzyna Liszcz to osoba działająca razem ze swoim mężem /adoptowali dzieci z FAS, założyli Instytut Terapeutyczny, gdzie udzielają pomocy dzieciom ze spektrum FAS, ich rodzicom zastępczym oraz adopcyjnym/. Pomyślałam jednak, że to przypadkowa zbieżność nazwisk. I nawet, gdy Kasia opowiadała o zespole FAS, o swojej adopcji i niesamowitej miłości i pracy swoich rodziców, to chyba przez zauroczenie tą historią, wyłączyłam kojarzenie faktów. Dopiero dzisiaj rano dotarło do mnie, że Kasia Liszcz to jest córka właśnie tych rodziców! Wiecie, że niechętnie angażuję się w zbiórki (pomimo własnych). Ale tym razem udostępniam i bardzo zachęcam do wsparcia tej BOHATERKI WŁASNEGO ŻYCIA „

Autorka Monika Szurdyga

Idea Hade Park

Ideą haide Park, jest oddanie głosu widzom, jest to okazja do poznania wyjątkowych historii, wymianę    wspólnych doświadczeń i radzeniu w codzienności z cukrzycą oraz prowadzenia aktywnego trybu życia. Dzięki takim spotkaniom, nawiązują się serdeczne kontakty. 

Zapraszamy na trzeci Hyde Park w historii programu „Pogadajmy o cukrzycy”. Oddajemy Wam program i zapraszamy do swobodnej wypowiedzi na cukrzycowe tematy. To już trzecie spotkanie w takiej formule. Dwa poprzednie odbyły się w kwietniu i wrześniu ubiegłego roku. Spotkania w tej formule cieszą się sporym zainteresowaniem i wiemy, że je lubicie. Każdy może wpaść do studia i powiedzieć co myśli o cukrzycy i wszystkim z tym związanym. Zapraszamy osoby chore na cukrzycę, rodziców dzieci z cukrzycą i dzieciaki. Opowiedzcie o swoich bolączkach, problemach i zmartwieniach. Z chęcią poznamy Waszą historię. Wszystkich widzów zapraszamy do aktywnego udziału w spotkaniu. Studio „Pogadajmy o cukrzycy” należy tego dnia do Was!

cukrzyca

Osobiste doświadczenie uczestnictwa w haide park

Miałam okazję w ten  piątek być uczestniczką, trzeciej edycji  haide park. Spotkanie  rozpoczęło się  o godzinie  20.30, natomiast moje   wystąpienie  rozpoczęło się  punktualnie o godzinie  21.10. Podczas   spotkania  na żywo z widzami, odpowiedziałam na  pytania.

1. Kasiu, co u Ciebie słychać?

2 . Jak sobie teraz radzisz?

3. Bierzesz udział w programie Bobasy reborn już od dłuższego czasu. Co daje Ci udział w tym programie?

4 . Na Twoim blogu „Co-dziennik życia z FAS” mamy okazję śledzić Twoją codzienność. Co daje Ci prowadzenie takiego bloga?

5. Kasiu, przed Tobą ostatnie dni z obecną Amelką i kolejny etap. Czego się spodziewasz po nowym rebornie?

Była   to   okazja   do opowiedzenia   tym czym zajmuje    się    na co dzień. Jak   idea   rebornowa –   opieka   nad   Amelką   pomaga mi w codziennym życiu, co    daje   mi   praca   w   Portalu Rampa   – Pokonujemy Bariery    oraz   parę   zdań   o   edukacji    i przekształceniu   mojego   bloga. Myślę, że takie   wydarzenia są   szansą    na   nawiązanie   nowych kontaktów, dzięki   temu, mimo, że    bez    taty   jest   nadal trudno, ale   wierzę    w   to, że   te   spotkania   w   połączeniu   opieką   nad   Amelią, właśnie    jest    kontynuacją    dzieła     rodziców. Także    jeżeli   macie    okazje    to   zachęcam     do   udziału w takich   spotkaniach, bo naprawdę   warto.

Artykuł   zrealizowała: Katarzyna   Liszcz, asystentka   redaktora Portalu Rampa – Pokonujemy Bariery, autorka bloga „Co-dziennik   życia   z   FAS ” –   prywatnie   Mama   rebornowej   Amelii .

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial