Polskie Nadzieje Olimpijskie

Po raz trzeci organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w Programie Polskie Nadzieje Olimpijskie, w ramach którego przyznawane są granty dla instytucji i organizacji sportowych, prowadzących zajęcia sportowe na poziomie wyczynowym dla dzieci i młodzieży oraz na różnych poziomach dla dzieci i młodzieży chorej i niepełnosprawnej. Wnioski można składać od 5 do 30 kwietnia b.r.

Program Polskie Nadzieje Olimpijskie powstał po to, by wspierać dzieci i młodzież uprawiające sporty olimpijskie oraz rozpowszechniać aktywność sportową dzieci chorych i niepełnosprawnych. Wsparcie udzielane w postaci grantów jest przyznawane corocznie zrzeszeniom, szkołom i innym podmiotom zajmującym się organizacją zajęć sportowych.

Szczegóły programu dostępne na stronie: www.nadziejeolimpijskie.pl/

 

W 2014 roku ruszyła pilotażowa edycja programu Polskie Nadzieje Olimpijskie, wspierającego i promującego aktywności sportowe pośród dzieci i młodzieży – zdrowych oraz chorych i niepełnosprawnych. Wartość przekazanych grantów wyniosła prawie milion złotych.

 W 2015 roku odbyła się pierwsza edycja programu Polskie Nadzieje Olimpijskie. Jest on kontynuacją wsparcia organizacji oferujących zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży. Suma grantów przekroczyła 900 000 zł. 

 

Pierwszy grant finansowy przyznany w ramach programu „Polskie Nadzieje Olimpijskie” otrzymał Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego im. Stanisława Marusarza w Zakopanem. Organizatorzy programu przyznali zakopiańskiej szkole grant na rok 2014/2015. Dofinansowanie w wysokości ponad 320 tysięcy złotych przeznaczono na zakup sprzętu i sfinansowanie siedmiu specjalistycznych zgrupowań sportowych.

http://www.nadziejeolimpijskie.pl/

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial