Pozytywka ruszyła

W styczniu wystartowała akcja społeczna „Pozytywka – warto myśleć pozytywnie. Zawsze.” Będzie trwać przez cały rok.

Pomysł „Pozytywki”, czyli wysyłania w świat motywujących, optymistycznych przesłań zrodził się w Fundacji „Dom w Łodzi”, która prowadzi jedyny w Polsce Dom Dziecka dla Dzieci Chorych. Fundacja opiekuje się przewlekle chorymi dziećmi. Dziewięcioro z nich na stałe mieszka w Domu Dziecka dla Dzieci Chorych.

"Pozytywka"to akcja fotograficzna z udziałem ludzi znanych i szanowanych, autorytetów, którzy podzielą się ze światem – za pośrednictwem tej akcji – pozytywnym przesłaniem, swoim mottem, albo cytatem z piosenki. Będzie to zdjęcie – portret człowieka trzymającego w rękach kartkę z wydrukowanym hasłem.

Pozytywka – bo zaczęło się od muzyka, Muńka Staszczyka, który odwiedził "Dom w Łodzi" w listopadzie 2015 r. Muniek zaśpiewał piosenkę „Nie, nie nie”, a tekst „Bądź pozytywnym wojownikiem” wyjątkowo zabrzmiał w naszych ścianach. I dodał wszystkim niesamowitej energii. To była inspiracja "Pozytywki".

Od stycznia, każdy tydzień Nowego Roku będzie miał swojego bohatera. Każdego poniedziałku w Internecie będzie pojawiać się „Pozytywkowe” zdjęcie i dobre, budujące hasło. Po roku planowana jest wystawa fotograficzna, w czasie której zebrane zostaną najfajniejsze „Pozytywki”, będzie też aukcja cytatów z autografami Bohaterów.

źródło: www.domwlodzi.org

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial