Randkowanie w Internecie

Randkowanie i ogólnie poznawanie nowych ludzi na przestrzeni lat przybierało różne formy. Obecnie z całą pewnością można stwierdzić, że randki online przybierają na popularności. Jeśli ktoś jednak nie czuje się gotowy na związek Internet umożliwia po prostu poszerzenie grona znajomych, poznanie ciekawych
osób czy po prostu rozmowy z innymi. To wszystko jest bardzo potrzebne. Ja jednak chcę się skupić na randkach.

Od czego zacząć?

Na samym początku najlepiej wybrać sobie najbardziej przystępną dla nas przestrzeń. Internet oferuje szerokie spektrum: fora, czaty czy też aplikacje randkowe. Gdy już zdecydujemy co jest dla nas najlepsze najczęściej trzeba utworzyć profil. Jeśli mogę coś doradzić już na tym etapie warto postawić na autentyczność i być po prostu szczerym.

Czego się spodziewać?

Wszystko zależy od konkretnej formy bądź aplikacji, którą wybraliśmy. Z pewnością należy uzbroić się w cierpliwość- pierwsza osoba z którą nawiążemy kontakt nie musi być ostatnią. Może się okazać, że w rozmowie będzie brakowało wspólnego ,, flow”, dana osoba nie będzie dla nas interesująca bądź też po prostu nie będziemy czuć się komfortowo w danej interakcji. To jednak nie oznacza, że trzeba rezygnować. Miejcie otwarty umysł, jasno określcie czego szukacie i przede wszystkim pozostańcie pozytywni.

Moja historia

Jakoś z początkiem roku uznałam, że potrzebuje zmiany… W połowie stycznia podjęłam decyzję i pobrałam sobie jedną z bardziej znanych aplikacji randkowych. Od razu uznałam, że nie będę ukrywała swojej niepełnosprawności, więc na kilku zdjęciach pojawił się wózek. Pomimo tego uzyskałam sporą ilość tak zwanych match’y co było miłym zaskoczeniem. Dzięki temu poczułam się pewniejsza siebie, a przede wszystkim zrozumiałam, że niepełnosprawność nie jest w takim miejscu ograniczeniem. Ludzie są jej ciekawi, chcą rozmawiać, zadają pytania. Wystarczy się otworzyć.


Zapewne czytając ten paragraf zastanawiacie się czy poznałam kogoś wartego uwagi. Otóż TAK. Zanim to nastąpiło odbyłam jednak bardzo dużo mniej znaczących rozmów, kilka spotkań nie doszło do skutku, a niektóre znajomości po prostu się urwały. Można więc powiedzieć, że trochę musiałam poczekać. Jeśli jednak chodzi o tą konkretną relacje nadal się poznajemy, mamy wiele pytań i zapewne wątpliwości, ale jedno jest pewne- lubimy spędzać ze sobą czas. Spotkaliśmy się już na żywo kilka razy. Był wypad nad morze, na obiad i piwo. A to wszystko dlatego, że ten jeden raz się przełamałam i najpierw zgodziłam na
obejrzenie serialu przez kamerkę, a potem na wspólne wyjście. Morał jest taki, że czasami warto zaryzykować!

Kilka słów na koniec..

Jeśli czujecie się samotni bądź tylko chcecie kogoś poznać- skorzystajcie z możliwości jakie daje Internet. Dla osób z niepełnosprawnością jest to szczególnie wygodna forma gdyż przynajmniej na początku, to znaczy dopóki nie zdecydujemy się podjąć dalszych kroków można zawrzeć ciekawą znajomość bez wychodzenia z domu. Pamiętajcie, że od czegoś trzeba zacząć i wykorzystajcie swoją szansę. A może macie już doświadczenia w tym temacie? Udało Wam się znaleźć przyjaciół albo miłość przez Internet? Podzielcie się swoimi historiami w komentarzach!

Artykuł zrealizowany w ramach stażu

Odpowiedź do artykułu “Randkowanie w Internecie

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial