Mama z niepełnosprawnością

Mama z niepełnosprawnością podzieliła się z nami swoimi doświadczeniami z zakresu ciąży, lekarzy oraz opieki nad dziećmi.

Mama z niepełnosprawnością – doświadczenia

Jestem szczęśliwa mamą dwójki dzieci. Od urodzenia choruje na MPD i poruszam się na wózku. Kiedy dowiedziałam się, że jestem w ciąży, byłam bardzo szczęśliwa. Mąż gdy tylko się dowiedział, również bardzo się ucieszył. Obydwoje bardzo pragnęliśmy zostać rodzicami. Oczywiście był moment kiedy zastanawialiśmy się czy sobie poradzimy ale mąż zapewniał mnie, że razem damy sobie radę.

Lekarz dla ciężarnej z niepełnosprawnością

Nie konsultowałam się z innymi mami z niepełnosprawnościami, ponieważ każda niepełnosprawność jest inna i u każdej kobiet ciąża przebiega inaczej. Nawet każda moja ciąża przebiegła inaczej. Lekarza, który chciał prowadzić moją ciąże znałam bez większego problemu. Niestety gabinet nie był dostosowany dla osoby na wózku inwalidzki dlatego przy każdej wizycie potrzebowałam pomocy męża. Swoje ciąże nie konsultowałam z żadnymi innymi lekarzami. Moja choroba nie jest chorobą genetyczną i dlatego nie czułam takiej potrzeby aby dodatkowo otrzymywać opinie na temat ciąży.

Zobacz: Wizyta u ginekologa kobiety niepełnosprawnej

Poród kobiety z niepełnosprawnością

Ja z powodu swojej choroby i dla bezpieczeństwa dzieci miałam ustalone cięcie cesarskie. Gdy pojawiałam się w szpitalu, lekarzy, pielęgniarki za każdym razem dziwił fakt, że jestem w ciąży. Z opieką nad dziećmi radzę sobie bardzo dobrze, męża pomocy potrzebuje tylko przy kąpieli dzieci czy przy wchodzeniu z nimi na spacer.

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial