Reedukacja – wyjazd specjalistyczny do Warszawy

Dlaczego reeaukacja jest tak ważna w prowadzeniu siebie?

Reedukacja jest szansą na zobaczenie : swoich błędów, a także postępów . Po konferencji u Jurka Magiery , gdzie połączyliśmy się w jedną wielką rodzinę cukrzycową – bo łączy nas ta przygoda – cukrzyca…. Prawda jest taka , że w moim przypadku mogło się to skończyć tragicznie – dlaczego bo od ponad 3 lat miałam ogromny stan zapalny ogólny całego organizmu okazało się , że kompletnie ciągłego monitorowania Cgm firmy Medtronic Polska nie rozumiałam, a nikt przez te 3 lata nie pod powiedział , że to może być od uczulenia na sensory enlite więc chodziłam z cukrami hi , 597 , 400 itd. Czekałam aż same opadną .

Reedukacja istotne szkolenie

Z kolei jak już zdecydowałam się na reakcję i podanie insuliny to w ogóle cukry nie spadały.

Po podłączeniu system libre 2 i szkoleniu przez Jacka Kujawę autora książki ” Witaj cukrzyco ” – Tata Młodego Cukrzyka dzięki libre 2 właściwie nic nie muszę robić i to jest właśnie super w tym systemie , a cukry mam w zakresie 120 ! tak jest przy fas – dlatego ja potrzebuje systemu , który zapewni nie tylko bezpieczeństwo , ale da również dane dla Instytut Diabetologii – zespół specjalistów dla osób z cukrzycą by mogli ogarniać aktualny stan.

Jakie przygotowania podjęłam by wyjazd do Warszawy mógł się odbyć?

Już w tym tygodniu , zawitamy razem z asystentką Magdą do warszawy na 4 dni – na badania kontrolne i dalsze szkolenie z libry oraz ustawienie parometrów na święta. Ciekawa jestem jak system libre 2 poradzi sobie z dalszymi wyzwaniami…. Także to będą relacje na żywo.

Będzie dużo materiału specjalistycznego , a także sprawdzimy wszystkie bariery i dostosowania dla osób z niepełnosprawnością . Jest to też okazja do bycia niezależną i samodzielną .

W dniu dzisiejszym zadzwoniłyśmy na infolinę do oddziału NFZ – Kujawsko- Pomorskiego w celu wycofania zlecenia , na dexom g 6 . Dowiedziałam się, że trzeba pojechać i stawić się osobiście . Na szczęście moja mama mogła zostać z Milusią , a my pojechałyśmy z Magdą załatwić sprawę….

Jak wygląda załatwienie sprawy w NFZ? , jest dostosowany dla osób z niepełnosprawnością z boku budynku jest winda 🦼 chociaż mógł by być drogowskaz w którą stronę jest do windy . Na miejscu załatwiliśmy wszystko pozytywnie i szybko . Także mam zielone światło do refundacji systemu libre 2.

Jest to bardzo dobra wiadomość . Szczegóły już za tydzień we wtorek !

Co jeszcze ? czekamy na informację zwrotną czy będąc w Warszawie spotkamy się z zespołem radia Praga, gdzie prowadzę autorskie audycje na temat FAS i doświadczania życia z alkoholowym zespołem płodowym . Cukrowo na systemie libra jest stabilnie i póki co bez insuliny . Chwilo trwaj!

Samodzielność, pokonywanie barier i satysfakcja….

Kochani,

dzisiaj był dzień pełen wrażeń, ponieważ o godzinie 15.02 wyruszyłyśmy na leczniczo-integracyjny wyjazd do Warszawy na 4 dni. Dzięki temu, że była pomoc konduktorska, bez problemu dostałyśmy się do pociągu. Podróż przebiegła spokojnie bez komplikacji. Przy wysiadaniu tez była pomoc.

Hotel bez problemu dostosowany dla osób z niepełnosprawnością (łazienka dostosowana, pokój dostosowany, niskie łóżka, żyć nie umierać!). Posiłki bardzo dobre.

Jutro o 13 stawiamy się w Instytucie Diabetologii. Damy znać jutro!

Praktyczne wskazówki w prowadzeniu cukrzycy

Mam ustawione nowe parametry w pompie. Wiemy z dzisiejszej wizyty u Pani Profesor, że są duże problemy w przeliczaniu dawek insuliny na posiłki i była za duża baza.

Mam zlecona wizytę u Pani Doktor Zagorskiej. Pielęgniarka zobaczy, jak radze sobie z dawkowaniem insuliny i przeliczaniem oraz sprawdzi jak działa nowy czujnik Libre2. Pani Profesor ma wgląd w glikemie w tzw. chmurze i zobaczymy, co będzie jutro dalej ustalone!

Podsumowanie wyjazdu

Po powrocie z wyjazdu integracyjnego – specjalistycznego z Warszawy – wiem , że współpraca specjalistyczna z instytutem diabetologii będzie cały czas , ponieważ sytuacja jest poważna.

We wtorek 21.11 odbyła się konsultacja u pani profesor Ewy Pańkowskiej z Instytutu Diabetologii w Warszawie. Diagnoza jest jednoznaczna – cukrzyca typ 1.

W wyniku nagłych zmiennych zapotrzebowania na insulinę, musze odbywać ciągłe wizyty, czy to stacjonarne, czy w formie teleporady.

Oprócz tego wyszły nieprawidłowości w dawkowaniu i ustawieniu dawek insuliny, dlatego została pilnie zlecona konsultacja neurologiczno-psychiatryczna oraz z dietetykiem. Po odbyciu tych konsultacji wiemy, że balansuje miedzy zagrożeniem zdrowia, a zagrożeniem życia. Jest zlecona również regularna praca z psychodiabetoligiem- panią Beatą , a to wiąże się z dalszymi kosztami.

Kolejne konsultacje już niebawem. Czekamy aż zaczną działać dawki leków.

Tymczasem Wam dziękuje wszystkim za każdą pomoc i wsparcie.

Jeśli ktoś z czytających chciałby wesprzeć Kasię zostawiamy link do zbiórki:

https://www.siepomaga.pl/kasia-liszcz?ts=adw-dynamic…

Wpis przygotowała asystentka redaktora Portalu Rampa – Pokonujemy Bariery : Katarzyna Liszcz

*Artykuł zrealizowany we współpracy z Instytutem Diabetologii w Warszawie oraz z Panią Profesor Ewą Pańkowską i Zespołem Specjalistów.

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial