blask kolczyków biżuteria yes

Zachwycaj blaskiem kolczyków

Nie da się ukryć, że kolczyki to od wieków jeden z najpiękniejszych dodatków, który potrafi odmienić stylizację i zapewnić efektowny look. Warto więc iść przykładem naszych przodków i wybrać parę kolczyków, która będzie nam towarzyszyć każdego dnia.

Historia kołem się toczy

Kolczyki noszono już ponad trzy tysiące lat przed naszą erą. Podobnie jak inne elementy biżuteryjne ich cel był jeden – miały zdobić, odstraszać złą energię i podkreślać status społeczny ich właścicieli.

W starożytnym Egipcie kolczyki nosili tylko faraonowie i najczęściej wybierali dekoracyjne modele ozdobione lapisami, jaspisami czy turmalinami. Co ciekawe, legendarna Kleopatra mogła poszczycić się prawdziwą rzadkością w tamtych czasach, czyli kolczykami z perłami. Kolczyki nosili także mężczyźni, chociażby Juliusz Cezar dumnie dekorował swoje uszy, ale po upadku cesarstwa rzymskiego, ta ozdoba pozostała tylko w modzie damskiej.

Średniowieczna moda na wielkie kołnierze i jeszcze większe kapelusze chwilowo wyparła kolczyki na rzecz pierścieni, naszyjników czy bogato zdobionych broszek. Na szczęście już w okresie renesansu kolczyki powróciły. Towarzyszyły paniom podkreślając ich piękne upięcia włosów.

Długie kolczyki z rubinami, szafirami czy diamentami upowszechniła królowa Wiktoria, która modą na piękne kolczyki „zaraziła” całą Europę. Choć na początku XX wieku przez chwilę popularniejsze były klipsy, historia znów zatoczyła koło i kolczyki powróciły na dobre.

Kolczyki, które musisz mieć

Wśród klasycznych, niewychodzących od dekad z mody biżuteryjnych must-have, są na pewno kolczyki koła, perły, a także diamenty lub nieco tańsze cyrkonie.

Koła duże święciły prawdziwe tryumfy w latach 90. ubiegłego wieku, a teraz znów powróciły do łask! Przy wyborze tych dodatków warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Jeśli zastanawiasz się jak dopasować kolczyki koła do jakiej twarzy, na początku postaw na mniejsze ich formy. Malutkie kółka doskonale pasują do każdej urody, te większe, koła duże są zdecydowanie odważniejsze i wymagają odpowiednio prostej stylizacji, by całość looku nie przytłaczała.

Wśród perłowych, diamentowych czy kolczyków ozdobionych cyrkoniami masz ogromny wybór wzorów i modeli. Znajdziesz zarówno delikatne i subtelne formy z jednym kamieniem, jak i bardzo dekoracyjne i masywne kolczyki przyciągające wzrok. W ofercie YES z powodzeniem odnajdziesz zarówno srebrne, złote, jak i pozłacane czy platynowe kolczyki. Wachlarz możliwości jest ogromny, a wybór zależy tylko od Twojego gustu!

nausznice biżuteria yes

Jak nosić nausznice?

Opcją, którą warto mieć w swojej kolekcji są także nausznice. Pomagają one stworzyć ciekawą i wyjątkową stylizację na uchu, bez konieczności przekłuwania ich w górnej części. Nie musisz zastanawiać się czy nausznice spadają – te odpowiednio dopasowane i założone są całkowicie zabezpieczone przed zgubieniem.

Nausznice stanowią jeden z ciekawszych dodatków, którymi całkowicie możesz odmienić outfit i dodać sobie jeszcze większego blasku. Warto zadbać, by na większe wyjście stylizacja uszu przyciągała wzrok – krótka fryzura bądź upięte włosy będą doskonałym tłem dla kolczyków i nausznic. Przy takim total looku możesz całkowicie zrezygnować z innej biżuterii – zobaczysz, że kolczyki stworzą niezapomnianą stylizację!

Artykuł partnera

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial