Relacja z pikniku rodzinnego u Franciszkanów

Jak przebiegał rodzinny piknik u Franciszkanów?

Ekologiczny piknik rodzinny rozpoczął się w niedzielę, 20 sierpnia, o godz. 11:00 mszą świętą w Sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin przy ul. Poznańskiej na Podgórzu. Przed kościołem, na gości pikniku czekały liczne atrakcje, w tym m.in. stoiska gastronomiczne z popcornem, watą cukrową i nie tylko czy dmuchańce dla dzieci.

Jaki był program imprezy?

Były także stanowiska policji, straży pożarnej, władz samorządowych czy straży miejskiej, a także miasteczko zdrowia – wymienia o. dr Jozue Marcin Misiak z zakonu franciszkanów. – Równolegle do tych atrakcji, w Auli Franciszkańskiego Liceum Ogólnokształcącego odbył się panel wykładowy poświęcony rodzinie.

Panel dyskusyjny poświęcony rodzinie

W trakcie wykładów zainteresowani mogli posłuchać np. świadectw rodzin, które zdecydowały się na adopcję albo rodziców, którzy zmagają się z zespołem FAZ u dzieci (Alkoholowy Zespół Płodowy). Ponadto, swój wykład przeprowadzili przedstawiciele wspólnoty trudnych małżeństw „Sychar” czy Hospicjum Nadzieja.

O reprezentacji działań edukacyjnych mimo niepełnosprawności

Dzisiejszy wpis, zacznę wpis od komentarza, który znalazłam na grupie facebookowej FASD – fakty i mity A brzmiał on tak: Kasia jak zwykle pogodna rzeczowa, cudowna dziewczyna, kobieta. Czy może być dla rodzica większa radość niż to, że z dziecka, na które nikt nie liczył wyrosła piękna róża Krzysztof Liszcz Gratulacje Wspaniała córka! Dużo zdrowia i siły dla Ciebie. Jesteś potrzebny tak wielu dzieciom i ich rodzicom ” Autor : Pani Teresa Jadczak – Szumiło

A dziś – pędzimy z Magdą i ze mną oraz małą Malwinką na panel dyskusyjny na temat FAS i pokonywania barier . Tak tym się zajmuję na co dzień . Dlaczego lubię różne działania – bo jest to tkanie czyli spotkanie z różnymi środowiskami…

Kulisy Panelu dyskusyjnego…

Wspólnie z Magdą i małą Malwinką reprezentowaliśmy godnie Ogólnopolski Portal Rampa – Pokonujemy Bariery . Dziękujemy z całego serca za zaproszenie Michałowi Matuszak , który prowadził cały panel dyskusyjny . Dziękujemy wszystkim obecnym za to , że byli . Ku mojemu zaskoczeniu po moim wystąpieniu – pozostali uczestnicy i prowadzący Panel chcieli bym zabierała głos – na temat doświadczania adopcji . Było to dla mnie ogromne wyróżnienie… materiał będzie w przyszłym tygodniu . Udało się też podać dalej moją zbiórkę na dalsze specjalistyczne leczenie . Dzięki temu spotkaniu – wiem , że moją dalszą misją – jest to co robię na co dzień . Dziękuję Magdzie za obecność i za pomoc w realizacji materiału ! Dziękuje Tomkowi i Ewie za to , że byli na Panelu . Dziękuję mojej mamie za przybliżenie – działań fundacji dr . Liszcza , ponieważ materiału i relacji z tego wydarzenia jest sporo będą one w kolejnych postach . Relację zdjęciową przygotowała Magda ,a wpis zrobiła Katarzyna Liszcz.

Dziś zapraszamy Was na moje wystąpienie na rekolekcjach u Franciszkanów. Cudowny czas dziękuje za możliwość udziału w panelu dyskusyjnym- wasza Kasia

Zapraszam do oglądania materiałów:

Relację z wydarzenia przygotowała asystentka redaktora Portalu Rampa – Pokonujemy Katarzyna Liszcz , uczestniczka Panelu dyskusyjnego na rekolekcjach u Franciszkanów w Toruniu.

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial