Relacja z przygotowań do sztuki ,,Domowa Atmosfera”

Jak zaczęła się moja przygoda z teatrem…

Moja przygoda z teatrem Amorficznym zaczęła się od rozmowy z Panią Joanną Łagan- prowadzącą warsztaty teatr Amorficzny , działający przy dworze Artusa u nas w Toruniu. Akurat rozpoczął się nabór do grupy teatralnej, a ja szukałam możliwości poznania aspektów idei rebornowej.

Co daje mi gra w teatrze?

Gra w teatrze daje możliwość poznania wielu wspaniałych ludzi . Jest to również praca z tekstem, ćwiczenie pamięci oraz rehabilitacja ruchowa . Nasze próby teatralne odbywają się raz w tygodniu-w czwartki od godziny 18.30 do 21.00 Jest to cenny czas nie tylko z innymi, ale to jest również poznanie siebie w nowej odsłonie . Dzięki tym próbom nie tylko ćwiczymy swoje role, ale również pracujemy z rekwizytami. Co ciekawe, lale treningowe ,,reborn” są dziełami sztuki i można je śmiało wykorzystać do gry w teatrze . Dla mnie teatr to odskocznia od trudnego specjalistycznego leczenia , które trwa bez przerwy i nie ma ani jednego dnia wolnego.

Wiosennie ze świata teatru…

Rozpoczęliśmy już generalne próby do spektaklu na prawdziwej scenie teatralnej. Cóż to było za przeżycie! Światła, lampy, nasz czas na scenie… Pierwszy raz w życiu będę grała w sztuce teatralnej. Także czeka nas ogromna ilość pracy.

Wczorajsza próba rozpoczęła się o godzinie 17.00 a skończyła się o 21 .00 Było bardzo dużo ruchu , rodzinnej atmosfery i reborningu. Do końca tego roku – będzie mega aktywnie . Co mnie bardzo cieszy , ponieważ jest to szansa na mój rozwój , poznanie nowych ludzi i inspiracji do nowych pomysłów ,które niebawem zagoszczą na moim blogu .

Na koniec tego akapitu przesłanie ode mnie : ” Nie jest problemem to, że nie potrafisz, problemem jest to, że zapomniałeś, że potrafisz”

Zasłyszane, ale prawdziwe Zatem odświeżamy pamięć, bo warto.

O planowanej premierze spektaklu

Premiera spektaklu jest zaplanowana na 28 marca (wtorek) na godzinę 18.00. Dla wszystkich czytelników i społeczności Portalu Rampa – Pokonujemy Bariery i pozostałych zainteresowanych będzie nagrana relacja z tego wydarzenia na żywo. Także będziecie mogli wraz z nami uczestniczyć w tym pięknym wydarzeniu .

Wraz z Nami wyczekujcie premiery. Zapraszamy Was serdecznie! Dobrego, cudownego dnia życzy Kasia wraz z grupą teatralną

Relację z wydarzenia przygotowała Katarzyna Liszcz Asystentka Redaktora Portalu Rampa – Pokonujemy Bariery , uczestniczka grupy teatralnej ” Teatr Amorficzny „

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial