Relacja z zakończenia sezonu grupy młodszej „Teatr Amorficzny”

Brałaś udział w kolejnym spektaklu – opowiedz nam o nim proszę

Tak, 20 czerwca we wtorek było zakończenie sezonu grupy młodszej Teatr Amorficzny. Była to kolejna okazja do pracy i poznania swoich wszystkich możliwości i odkrycia siebie na deskach teatru .

Jak przebiegał dzień premiery spektaklu?

Od godziny 16.00 , ostatnie dopinanie wszystkiego przed występem . Radość z występu jest mimo, że rodzinne sprawy , bardzo trudne ! Więc za Mnie i za Ewę oraz całą ekipę grupę teatr Amorficzny – trzymajcie kciuki , bo niestety te wszystkie wydarzenia bardzo mogą wpłynąć na występ , a tego bym nie chciała .

Kulturalnie , wydarzeniowo i specjalistyka aktorska…

A dziś : przychodzimy do Was z wyjątkowym zaproszeniem na wydarzenie kulturalne.

A oto treść zaproszenia ” Zakończenie sezonu artystycznego to okazja do uroczystego spotkania i podsumowania minionego czasu! W trakcie wydarzenia uczestnicy i uczestniczki zaprezentują wszystko, czego nauczyli się dzięki swojej wytrwałej pracy. 20 czerwca 2023 roku o godzinie 18:00 odbędzie się zakończenie sezonu grupy młodszej Teatru Amorficznego.

Teatr Amorficzny specjalizuje się w eksplorowaniu różnorodnych gatunków teatru. Przez cały sezon grupa poświęciła swoje wysiłki na odkrywaniu teatru cieni, teatru ruchu, teatru plastycznego i wielu innych. Efektem pracy są etiudy teatralne, które zachwycają zmysły i przenoszą w świat nieograniczonych możliwości. Każde wystąpienie jest oparte na ulubionych tekstach dzieci, które zostały wzbogacone o wyobraźnię i kreatywność naszych utalentowanych aktorów i aktorek. Ich umiejętności w połączeniu z różnorodnymi rekwizytami tworzą niezapomniane widowiska, które na długo pozostają w pamięci.

Wieczór otworzy występ Viry – utalentowanej artystki, która brała udział w wielu dziecięcych koncertach, jest także laureatką kilku festiwali piosenki, między innymi w Polsce, a także Ukrainie, Francji, Czechach, Estonii, Chorwacji.

Skład grupy młodszej w tym sezonie: Michalina F., Vira K., Oliwia K., Artur K., Miłosz G., Jędrzej Z.

Gościnnie wystąpią z grupy starszej Ewa L. i Kasia L.

Scenariusz i reżyseria: Joanna Łagan

Asystentka reżyserki: Maria P.

Link do informacji o spektaklu tu : https://artus.torun.pl/…/teatr-amorficzny-zakonczenie…/

Czy widzisz siebie w kolejnych spektaklach?

Oczywiście, że tak. Ja ogromnie się cieszę , że już po raz drugi będę grała w spektaklu , to jest również dowód na to , że odnalazłam się również w teatrze i grupie teatralnej .

Dzięki czemu powstanie również materiał specjalistyczny . Więc myślę sobie , że moja przygoda teatralna i reborningowa będzie kontynuowana . Na próbach jest dużo takiej radosnej atmosfery , bycia z ludźmi i edukacji . Także zapraszamy tego kto może . A dla tych którzy nie będą mogli będzie relacja w najbliższych dniach z tego wydarzenia .

Specjalistyka teatralna i radiowa…

Dziś co u nas : praca specjalistyczna – wre ! Przygotowania do kolejnej premiery spektaklu oficjalnie rozpoczęte ! Udało mi się przygotować Fotorelację na żywo z próby do spektaklu. Jestem mega dumna , że sztuka i deski sceny teatralnej zapraszają mnie do kolejnego spektaklu – cóż to będą za emocje !

Co dają przygotowania do spektaklu?

Przede wszystkim bycie w grupie dostosowanie scen i ról do naszych możliwości. Także ta sztuka będzie bardziej rozbudowana nie tylko będę w teatrze cieni, ale udało się też zrobić tak, że będę wspierać innych aktorów grupę dzieci oraz nas dorosłych , także będę w całym spektaklu grała – jest to dla mnie ogromne wyróżnienie i zaszczyt !

Bycie w grupie otwiera szereg możliwości , nawiązania stałych kontaktów – przede wszystkim bycie w grupie dostosowanie się, a to otworzy mi drogę do dalszej specjalistyki – nie tylko na scenie , ale również w aspektach redaktorskich , dziennikarskich audycji autorskich oraz specjalistyki opieki nad wcześniakami rebornowymi . W specjalistyce reborningowej też bywają trudne momenty , ale im trudniej tym to jest tylko lekcja dla mnie by nie ufać każdemu… Tym bardziej widzę głęboki sens w tym co robię i będę to kontynuować do końca swego życia tu na ziemi . A już jutro o godzinie 16.00 , zapraszam na łącza – Radia Praga – link tu : https://radiopraga.pl/player/

Ile trwał spektakl?

Spektakl trwał 1,5 godziny. Tym razem to nie była tylko scena z rebornem Oliwią i moją siostrą, ale też pomagałam w całej sztuce , ponieważ obsługiwałam również inscenizacje świetlne oraz byłam słońcem!

Jak twoja niepełnosprawność wpływa na spektakl?

Co ciekawe wcale nie widać mojej niesprawności na scenie, ponieważ chodzik może spełniać funkcję wózka dla reborna – Oliwii . Niczym się nie różni od prawdziwych wózków dla dzieci np. tych firmy cybex – gdzie jest nosidełko rama i kółka.

To też daje możliwość wymiany się doświadczeniami i promowaniem idei edukacji macierzyństwa rebornowego . Ponadto zapewnia rozwój i to dla mnie po prostu niezwykłe doświadczenie, że mogę być w grupie teatralnej – działającej przy dworze Artusa w Toruniu.

A kolejne wydarzenia teatralne i relacje z nich już we wrześniu.

Opracowanie: Katarzyna Liszcz -asystentka redaktora Portalu Rampa – Pokonujemy Bariery , uczestniczka zakończenia sezonu grupy Młodszej Teatr Amorficzny działającej przy dworze Artusa w Toruniu .

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial