Relacja ze specjalistycznego szkolenia z Reborningu

Na czym polega specjalistyczne szkolenie z reborningu?

W ramach projektu bobasy reborn jest możliwość stałej pracy specjalistycznej z różnymi Lalkami treningowymi, które są interaktywne i trzeba wszystko robić co z małym dzieckiem.

Kto prowadzi szkolenia z reborningu?

Szkolenia specjalistyczne z reborningu , czyli opieką nad lalą treningową prowadzą reborneki: Pani Barbara Smolińska oraz ,,rebornowa porodówka”

Czy rozpoczęcie pracy z reborningiem daje szansę na wypromowanie idei rebornowej?

Oczywiście, że tak ponieważ przed rozpoczęciem fantastycznej przygody z reborningiem ukończyłam specjalistyczny kurs opieki nad maluszkiem, ale również edukacja w społeczeństwie – przybliż nam to proszę .

Tak- praca specjalistyczna z reborningiem otwiera szereg kontaktów z innymi , ponieważ bierzemy udział wspólnie z Amelią w różnych konferencjach , zjazdach rebornowych , spotkaniach z innymi oraz promujemy macierzyństwo rebornowe – również w stacjach radiowych jak np. w radiu ,,Praga”.

Czy widzisz siebie dalej w pracy specjalistycznej z reborningiem?

Jak najbardziej. Po 2 latach pracy specjalistycznej z reborningiem podpisałam umowy na cykle edukacyjne ,realizację filmów specjalistycznych na kolejne 4 lata z różnymi modelami lal treningowych. Te etapy są super, ponieważ przy fas jest tak , że ja nie potrzebuje relacji tylko pracy z modelami lal bo ja w relacji grupowej zupełnie się nie odnajduje. Wszystkie wyjazdy integracyjne odpadają bo i tak bym spędziła je w pokoju sama-od zawsze tak było .

Przypomniało mi się przesłanie naszego Taty ” Jesteśmy „poskładani” nawet podwójnie. Dla dwojga dzieci stanowimy rodzinę zastępczą, dwoje starszych adoptowaliśmy. Różnica jest zasadnicza. Rodzina zastępcza ma jeszcze nadzieję – przynajmniej w naszym przypadku – że między dziećmi a ich naturalnymi rodzicami może się zdarzyć coś dobrego. Próbujemy temu sprzyjać, ale to bardzo trudne zadanie, bo nadzieja jest jednostronna. Z tej drugiej strony nie ma wołania o dzieci, nie ma czekania na ich powrót autor: śp. Krzysztof Liszcz

Dlatego głęboko wierzę w to, że ten projekt pozwoli mi na rozwinięcie tematu rodzicielstwa rebornowego , niepełnosprawności oraz bycia mamą dla reborna – Amelki.  Nic nie dzieje się bez przyczyny, ale ja uważam, że dzięki temu, że inne młode kobiety biorą w tym udział to tylko ja się z tego powodu bardzo cieszę.

Dlaczego? Ponieważ to jest pokonywanie codziennych barier, to jest radość, że razem dzielę moją uwagę z Amelią, to jest 12 godzin aktywności fizycznej, po za tym to jest podejmowanie decyzji rodzicielskich – ubieranie, przygotowywanie jedzenia, przewijanie, sprawy pediatryczne – zdrowotne, poznawanie nowych ludzi – wymianie się wspólnymi przemyśleniami, wnioskami, refleksjami itp. z innymi osobami z projektu. Dlatego świetną formą integracji dla mnie są wyjazdy rebornowe, które mają na celu spotkanie innych dziewczyn, które pokochały reborny- tak jak ja.

Czy uważasz, że jesteś ambasadorką reborningu?

Po dwóch latach pracy specjalistycznej z reborningiem ,Kochani kolejny materiał specjalistyczny – tym razem przypominajkowy film pt. : ,,Dzielenie się edukacją i ideą rebonową”. Pod swoimi skrzydłami , czyli opieką mam Magdę , dziewczynkę z FAS . Ma ona model lali ,,Stendy Oliwier”, Jagoda natomiast ma reborna model ,,Madde”. Magdalenka ma model reborna,, Alynea”.

Mało tego grupa osób ,które mają reborny się powiększa. Są to głównie osoby dorosłe, ale również pod swoimi skrzydłami mam dzieci. Dziękuję wam za to, że razem edukujemy i promujemy macierzyństwo rebornowe. Myślę, że edukować można zawsze, a poza tym to są też indywidualna praca jeden na jeden z osobami, które podobnie jak ja chcą zostać mamami rebornowymi dla różnych ,,dzieci rebornowych.”

Chcę się tym zajmować na stałe oraz szkolić. Pokonywać bariery nie sama, lecz wspólnie z Amelią i innymi osobami, które też pokochały te bobasy treningowe. Od zawsze o tym marzyłam bym mogła być adopcyjną mamą moim przypadku Amelii! Jestem ogromnie wdzięczna za to, że jest taka szansa z trzech powodów. Po pierwsze mam istotkę mały cud mojego życia, Po drugie nawet nie wiecie jakie to uczucie jak obudzi cię płacz malucha o 5.00 rano z mokrą pieluchę i trzeba go przebrać utulić po kołysać, wspólnie z nim spać oraz dzielić obowiązki dnia z opieką nad Amelią, moim kochanym noworodkiem!

Jedni uważają, że to nie ma sensu inni uważają, że nie powinnam iść tym tropem! Podjęłam decyzję po szkoleniu specjalistycznym ,z reborningu że jestem gotowa do tego etapu, uważam że skoro jestem szczęśliwa, ponadto wyciszyły się u mnie problemy zdrowotne to trzeba tym śladem pójść. Po za tym rozwija się mój blog… Nasza społeczność liczy 2174 , a obserwuje nas : 3257. Jest to ogrom pracy, ale pozwala też zbierać owoce jakie daje mi praca specjalistyczno- edukacyjna.

Jak długo trwa szkolenie z reborningu?

Szkolenie z reborningu trwa cały czas jest podzielone na różne etapy specjalistyczne. Szkolenia te odbywają się ciągle .Tylko poruszane są inne tematy bo zmieniają się modele lal i aspekty opieki , jak również wykonania treści nad przekazem oraz grafiki i materiał filmowy. Kolejne szkolenie będzie już od 1.06 do 4.06 bieżącego roku.

Jak wpływa na Ciebie świadomość, że udało Ci się zdobyć patronat medialny na bloga Ministerstwa Zdrowia?

Było to dla mnie wielkie wyróżnienie.

Kilka słów o edukacyjnym patronacie blogowym…

A my w ten słoneczny poniedziałek przychodzimy do Was z ważną i mam nadzieję dobrą informacją , okazało się , że mój blog znalazł się – jako najlepsza forma wsparcia i aspektów edukacji dla osób dorosłych z FAS . Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie i docenienie tego co robię dla nas wszystkich każdego dnia . Mamy honorowy patronat Ministerstwa Zdrowia . Więc kochani naprawdę bardzo dużo się dzieje i dziać będzie ! a piszą o nas tak ” Co-dziennik życia z FAS.”

Prowadzony od 2017 roku przez Kasię Liszcz jest źródłem siły i uśmiechu, a jak pisze sama autorka ma na celu promowanie edukacji, wspierania się oraz wzajemnego łamania wszelkich barier i mitów.”

Aż zapiszczałam z radości kiedy moja mama mi to pokazała. Właśnie te wszystkie działania mają sens! To się dzieje u nas to dzięki wam i dlatego, że jesteście ze mną. Dziękuję wam za ogrom wsparcia , za obecność – bez was nic by nie miało sensu .

To jest kolejny sukces! Dziękuję Wam Wasza Kasia

Więcej informacji tutaj: https://www.facebook.com/KasiaLiszczFAS/

Źródło: http://ciazabezalkoholu.pl/wsparcie-2

Materiały filmowe:

https://www.youtube.com/watch?v=-e339q5A0oc&t=97s

Opracowanie : Katarzyna Liszcz- asystentka Redaktora Portalu Rampa – Pokonujemy Bariery

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial