Tacy ładni, szkoda, że niepełnosprawni…

Dziś Rampowiczka Agnieszka Sobecka przedstawia inicjatywę dwójki fajnych ludzi, Pawła i Marty, którzy postanowili założyć profil edukacyjny na Instagramie, na którym prezentują różne treści dotyczące osób z niepełnosprawnościami.

Duet na medal

Martę i Pawła poznałam w Wągrowcu kiedy zaczęli przyjeżdżać na turnusy organizowane przez Stowarzyszenie” Start” . Marta to dziewczyna pracująca zawodowo w Centrum Unijnych Projektów Transportowych , Paweł pracuje w banku i zajmuje się funduszami inwestycyjnymi. Z wykształcenia jest psychologiem klinicznym. Marta ma zanik mięśni i porusza się przy pomocy wózka inwalidzkiego. Paweł przepuklinę oponowo – rdzeniową i korzysta z balkonika. Oboje mogliście poznać na łamach Rampy, ponieważ miałam przyjemność przeprowadzić z nimi wywiady. Prywatnie są przyjaciółmi. Co ważne poza pracą, edukują w kwestiach związanych z niepełnosprawnością. Choćby w ramach inicjatyw Fundacji „Avalon”.

Media społecznościowe mają moc

Podczas jednego ze wspólnych wyjazdów powstał pomysł wykorzystania Instagrama, w celu przedstawienia szerszemu gronu odbiorcy swojego punkt widzenia, na otaczającą nas rzeczywistość, która dotyczy osób z niepełnosprawnościami.

Tacy ładni, szkoda, że niepełnosprawni…

Czy kiedykolwiek słyszeliście to hasło wypowiadane niby w dobrej wierze przez osoby pełnosprawne, w stosunku do Was?

Na pewno. Właśnie to zdanie wykorzystali Marta i Paweł do stworzenia profilu edukacyjnego:)

Co tam znajdziemy?

Przedstawiane treści mają walor edukacyjny, ale są podane w lekkiej formie. Znajdziemy tu zarówno filmiki jak i posty. Poruszana tematyka jest bardzo różnorodna: od relacji z wyjazdów i imprez, po ich punkt widzenia na takie zjawiska jak: inspiration porn czy portale randkowe, aż po konkretne informacje, gdzie można znaleźć pomoc i wsparcie. Realizują to w sposób bardzo ciekawy i rzetelny, ponieważ doskonale znają temat zmagań z niepełnosprawnością, przez pryzmat własnych doświadczeń:)

Warto obserwować ich profil, zdobywać cenne informacje, a także po prostu nabrać dystansu do własnej sytuacji, a nawet nauczyć się śmiać z absurdów rzeczywistości. Gorąco polecam ten duet, bo robią kawał dobrej roboty:)

Opracowanie: Agnieszka Sobecka

Link do Instagrama Marty i Pawła:

Marta & Paweł (@tacyladni_szkoda) • Zdjęcia i filmy na Instagramie

Zapraszamy też na Instagrama Rampy:

https://www.instagram.com/rampa_portal/

A czy Wy też edukujecie w przestrzeni medialnej? Czy zamierzacie to robić? Czy widzicie sens takich działań? Podzielcie się swoją opinią:)

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial