Sala stymulacji polisensorycznej

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niesłyszących im. Hansa Christiana Andersena w Szczecinie otwarto salę stymulacji polisensorycznej. Efekty terapii są już widoczne. Dzieci bardziej aktywnie uczestniczą w zajęciach grupowych, są skoncentrowane i ukierunkowane na pracę poznawczą.

Sala stymulacji polisensorycznej – to miejsce w którym prowadzone są zajęcia łagodzące stres, wyciszające emocje, oraz rozwijające zmysły poznawcze dziecka. Dzięki stymulacji wielozmysłowej mózg dokonuje ich rozpoznania, interpretacji i segregacji.

W sali doświadczania świata panuje atmosfera relaksu i odprężenia. W terapii wykorzystuje się różne dźwięki, światła, zapach oraz inne bodźce.

Rehabilitacja w sali stymulacji polisensorycznej zalecana jest osobom u których zdiagnozowano autyzm, niepełnoprawność ruchową oraz intelektualną.

Sale doświadczania świata działają w wielu ośrodkach edukacyjno-rehabilitacyjnych dla osób niepełnosprawnych w Polsce. Pracownie do prowadzenia tego rodzaju terapii posiadają m.in. placówki w Warszawie, Krakowie, Rybniku, Jarocinie, Bydgoszczy i Katowicach.

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial