Schodołazy dla osób niepełnosprawnych – sposób na poprawę komfortu funkcjonowania

Osoby niepełnosprawne każdego dnia muszą borykać się z wieloma trudnościami. Brak pełnej sprawności skutkuje tym, że bardzo często mają problem z poruszaniem się po schodach czy nawet płaskich powierzchniach. Na szczęście z pomocą przychodzą schodołazy dla osób niepełnosprawnych. Są to wyjątkowe rozwiązania, które mają na celu podnieść komfort funkcjonowania osób niepełnosprawnych. Produkty te znacząco ułatwiają przemieszczanie się i mogą znakomicie sprawdzać się w konkretnych zadaniach. Sprawiają, że osoby niepełnosprawne będą w stanie poradzić sobie w każdej sytuacji. Schodołazy osobowe to wyjątkowe rozwiązania, nad którymi warto się zastanowić.

Schodołazy gąsienicowe pomagają poruszać się po schodach

schodołazy osobowe

Każda osoba poruszająca się z pomocą wózka inwalidzkiego doskonale wie jak poważną przeszkodą są schody. W wielu obiektach nie ma zamontowanych specjalnych ramp, które umożliwiałyby pokonanie schodów. W takiej sytuacji z pomocą może przyjść schodołaz gąsienicowy. Jest to urządzenie, które zapewnia wysokie bezpieczeństwo podczas przemieszczania się na wózku inwalidzkim po schodach. Dodatkowo sprawdza się nawet przy podejściach o kącie nachylenia do 35 stopni, co bez wątpienia jest ogromnym plusem tego rodzaju rozwiązania. Tego rodzaju schodołazy z podpięciem do wózka występują w wielu różnorodnych formach. Mogą posiadać liczne udogodnienia, które wpływają na jeszcze większy komfort korzystania z takich rozwiązań. Dodatkowo można podpiąć do nich wózek inwalidzki bez konieczności schodzenia z niego.

Schodołazy kroczące do wózka inwalidzkiego

Innym rozwiązaniem, które sprawdzi się przy wózkach inwalidzkich jest schodołaz kroczący. Zarówno nowe jak i używane schodołazy kroczące charakteryzują się tym, że są w stanie radzić sobie ze schodami o bardzo dużym stopniu nachylenia. Zdecydowanie większym niż w rozwiązań gąsienicowych. Dodatkowo tego rodzaju elektryczny schodołaz jest niezwykle łatwy w montażu do wózka. Może zostać łatwo przetransportowany samochodem i w razie konieczności podpięty do konkretnego modelu wózka.

Sięgaj po najlepszej jakości schodołazy dla osób niepełnosprawnych

Dla uzyskania największego zadowolenia z tego rodzaju produktów warto sięgać po schodołazy nowe lub używane z ofert najlepszych producentów. Bez względu czy będą to schodołazy krzesełkowe czy innego rodzaju to najwyższa jakość wykonania tego rodzaju produktów wpływa na komfort korzystania z nich. Schodołazy dla osób niepełnosprawnych sprawdzą się w budynkach użyteczności publicznej, a także innych miejscach, które nie posiadają udogodnień dla osób niepełnosprawnych.

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial