Ścieżka sensoryczna dla dzieci niewidomych i słabowidzących – WESPRZYJ!

Ścieżka sensoryczna dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie przy ulicy Tynieckiej.

Aleja Złotych Serc to projekt budowy ścieżki sensorycznej pomagającej dzieciom niewidomym i słabowidzącym poznać i zrozumieć świat, którego nie widzą. W skład ścieżki będzie wchodzić pięć stref rozwijających zmysły dotyku (różnego rodzaju podłoże, jak kamień, kora, mech), zapachu (rośliny ozdobne pachnące, zioła), słuchu (dzwony rurowe, rośliny szumiące, fontanna), smaku (owoce) i propriocepcji. Podniesiona rabata ma ułatwić dostęp do roślin dzieciom na wózkach inwalidzkich tak, by mogły samodzielnie dotknąć i powąchać kwiatów, liści i owoców, a nawet zasadzić własną sadzonkę. Aleja Złotych Serc została podzielona na pięć etapów, zróżnicowanych pod względem rodzaju podłoża, przeznaczenia i stopnia trudności. Każdy z etapów ma osobno wyliczony kosztorys, po to, aby móc rozpocząć prace nawet przy niewielkim budżecie. 

Strefa I o ścieżka dla najmłodszych dzieci o raz uczniów z dużymi problemami ruchowymi – koszt tego etapu wynosi 9 000 zł.
Strefa II to podniesiona rabata z ławeczkami i fontanną dostosowana dla dzieci na wózkach inwalidzkich. To strefa zapachu i dotyku, koszt tej części wyniesie ok. 39 000 zł.
Strefa III – to ścieżka z częścią logiczną i urządzeniami do koordynacji ruchowej, której koszt wyniesie blisko 31 000 zł.
Strefa IV – o zróżnicowanym podłożu dostosowana dla starszych dzieci i młodzieży, której koszt wyniesie blisko 6000 zł.
Strefa V z mostem birmańskim i strefą dźwiękową – tu blisko 31000zł.

Do podanych kosztów budowy należy dodać koszty urządzeń specjalnych w wysokości ok 35 000 zł (ceny są negocjowane).
Całość projektu wyniesie około 150 000 zł.
Projekt ten ma szansę realizacji dzięki LUDZIOM O ZŁOTYCH SERCACH, którzy pomogą sfinansować prace lub dostarczą niezbędny materiał na budowę ścieżki albo jako wolontariusze pomogą własnoręcznie stworzyć tę wyjątkową pomoc dydaktyczną.

Osoby, które chciałby wspomóc akcję wpłaty należy kierować na konto Fundacji Edukacyjnej "Dialog" 
Pekao S.A. 87 1240 4650 1111 0010 6745 1686 z dopiskiem Aleja Złotych Serc

Źródło: Faceboook

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial