Serial o prawniczce ze spektrum autyzmu

Osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami coraz częściej stają się bohaterami współczesnej kinematografii. Serial pod tytułem „Niezwykła prawniczka Woo” emitowany na platformie Netflix opowiada historię dwudziestokilkuletniej prawniczki ze spektrum autyzmu.

O czym jest serial?

Serial opowiada historię młodej koreańskiej prawniczki ze spektrum autyzmu. Pomimo wysokiego ilorazu inteligencji oraz ukończenia z wyróżnieniem studiów na wydziale prawa dziewczyna nie może znaleźć zatrudnienia.

Ponadprzeciętność osób autystycznych

Osoby ze spektrum autyzmu przejawiają specyficzne zachowania. Należy jednak pamiętać, że autyści posiadają ponadprzeciętne zdolności w konkretnej dziedzinie. Nie inaczej jest w przypadku bohaterki wspomnianego serialu.

Niecodzienne zachowania i zdolności

Do specyficznych zachowań głównej bohaterki serialu możemy zaliczyć liczenie do trzech przed wejściem do pomieszczenia czy odmienny sposób przedstawiania się. Jednakże Woo przejawiała ponadprzeciętną wiedzę z zakresu życia wielorybów oraz prawa karnego. Jej fotograficzna pamięć oraz łączenie pozornie niepowiązanych ze sobą faktów niejednokrotnie przyczyniło się do rozwiązania trudnego problemu.

Przygotowanie do roli

Aktorka wcielająca się w rolę głównej bohaterki przyznaje, że z początku odrzuciła propozycję producenta z obawy o przerysowanie postaci. Ostatecznie jednak zgodziła się. W czasie przygotowań przewertowała wiele publikacji dotyczących autyzmu. Ponadto zasięgała informacji dotyczących zaburzenia od specjalistów. Aktorka poświęciła rok na przygotowania.

Sukces serialu

W drugim tygodniu emisji odnotowano kilkukrotny wzrost oglądalności co przyczyniło się do zajęcia pierwszego miejsca w rankingu seriali nieanglojęzycznych dostępnych na platformie netflix.

Podczas pisania artykułu korzystałem z:

https://zwierciadlo.pl/kultura/529562,1,niezwykla-prawniczka-woo–serial-o-autystycznej-prawniczce-na-netflixie.read?fbclid=IwAR30iqoTRF8b6qNEAq-LwvmrkN4cyPCsP_qUI6ITezTSFPaXvIk9VlH9DXQ

Artykuł został zrealizowany w ramach stażu przez Mikołaja Lamparskiego

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial